Смородинові сади в селі Новопетрівка Снігурівського району Миколаївської області з'явилися зовсім випадково. Пришкільна земельна ділянка в літню пору виглядала не дуже презентабельно і вчитель біології шукала вихід із ситуації. Щоб допомогти своїй дружині Володимир Лопатін, теж учитель, але фізики, запропонував розбити сад на цій ділянці - з ним клопоту менше.

Частину саджанців виділив місцевий фермер, інші Володимир придбав на виставці в місті. Вибір припав на кущі золотистої смородини. Шкільний сад ріс і на 3-й рік дав небачений урожай. Такі успіхи Володимира надихнули і він вирішив серйозно зайнятися садівництвом. Біля вчительського будинку з'явилася смородинова плантація, а бажання вирощувати ягідники професійно змінило життя вчителя на 180 °.

- В якийсь момент зрозумів, що книжкових та інтернет-даних недостатньо, і в 39 років вступив до Миколаївського національного аграрного університету, який у 2015 році успішно закінчив. Ніколи не підозрював, що наука про землю може так захопити. Книги ковтав так швидко, не встигав їх обмінювати на нові. Так, непомітно і прочитав всю університетську бібліотеку, - розповідає Володимир Лопатін. - Роки навчання пролетіли непомітно, хоч навчання і доводилося поєднувати з роботою, адже в родині Лопатіних підростало двоє дітей.

Наступним кроком було придбання земельної ділянки, яку Володимир Вікторович засадив вже своїми саджанцями. Майже всі 400 кущів зміцніли, набрали сил і радують Лопатіних гарними врожаями золотистої смородини.

Про Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва Володимир Лопатін дізнався у 2015 році. Побувавши на одному з тренінгів, став постійним учасником заходів Проекту. Так, по крупицях збираючи цінну інформацію українських та ізраїльських агрономів, маркетологів, психологів, що спеціалізуються на бізнес-психології, став поступово вибудовувати лінію свого майбутнього бізнесу. Проект став і майданчиком для знайомств та спілкування, тут Володимир Вікторович знайшов потенційних партнерів та покупців: йому вже замовили понад тисячу саджанців золотистої смородини.

- Я з бюджетної сфери, відпрацював - отримав зарплату. Ніколи не думав, що займатися бізнесом настільки важко. Якщо чесно, після тренінгу ізраїльських фахівців Якова Горохівського та Яна Зусмана (тренінг проводився в рамках роботи Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва), у мене відкрилися очі. 24 роки пропрацював в школі, дітей навчав бути чесними, правдивими, а тут таке. У бізнесі, виявляється, в якісь моменти потрібно відвернутися, пройти повз. І це нормально, а інакше ти не в бізнесі. Я собі підприємництво представляв зовсім по-іншому.

Тренінг з маркетингу та психології бізнесу, за словами Володимира, змінив його свідомість. Гра на ім'я «бізнес», особливо в Україні, - це, по суті виживання, постійна боротьба за свій сегмент на ринку збуту, а виживають найсильніші. Сила Лопатіна не тільки в знаннях, але й у великій любові до садівництва та ягідної справи. Знання, отримані від ізраїльських фахівців, привели до розуміння головного: важливо не тільки виростити, але й реалізувати продукцію за найкращою ціною.

Треба сказати, що справа Лопатіна надихнула односельчан, багато хто за останні 5 років посадили невеликі сади та виноградники. Сади ростуть, люди вчаться і набираються досвіду – це гарна основа для закладки саду громади.

Володимир Вікторович каже, що він початківець, але цього року з партнером Вадимом Вільховатським замовили Таврійському агротехнологічному університету плодовий розсадник і планують через кілька років вийти на 35-40 тисяч саджанців ягідних кущів та плодових дерев.

Влітку 2016 року, побувавши на практичному занятті "Школа садівника-горіховода" в ТОВ «Тімірязівське» (с. Тімірязєвка Вознесенського району Миколаївської області), яке організував представник UHBDP в Миколаївській області - Благодійний фонд «Ласка», Володимир Лопатін з Вадимом Вільховатським, недовго думаючи, висадили під майбутній горіховий сад - 2,5 тисячі підщеп!

- Якщо в рослину душу вклав, вона завжди відповість із вдячністю, а в школі не завжди так, - каже Володимир Лопатін. - Хоч і читаю два рази в тиждень свою дисципліну в школі, і люблю своїх учнів, але душа моя вже в саду. В голові все риються думки: як краще зробити підщепу, як укоренити горіхи, який препарат вибрати для живлення рослин. І від цього вже не втечеш.