У місті Кам'янка-Дніпровська Запорізької області майже всі культивують овочі. А Віра Арнольдівна Кузьменко на своїй невеликій присадибній ділянці вже декілька років вирощує ароматні ягоди малини, полуниці, ожини. До цивілізованого ринку далеко, тому врожай продає під палючим сонцем на стихійному ринку вздовж траси, що проходить поблизу Кам'янки-Дніпровської.

Про Український проект бізнес розвитку плодоовочівництва UHBDP Віра Арнольдівна дізналася від родичів. Зареєструвавшись на сайті http://uhbdp.org/ua/ , вона стала клієнтом проекту і почала отримувати запрошення на Дні поля, семінари, конференції. На заходах Віра Арнольдівна познайомилася з однодумцями, фермерами, які багато років вирощують малину і полуницю, розбираються у тонкощах ягідної справи й дадуть слушну пораду, якої не знайдеш у спеціальній літературі.

За декілька років Віра Арнольдівна відвідала десятки заходів UHBDP, отримала мегабайти цінної інформації про інноваційні методи вирощування фруктів і овочів, їх продажу й переробку, а головне - зрозуміла, що її ягідне хобі може стати прибутковим бізнесом, якщо докласти трохи зусиль.

- Фермери нашого покоління звикли все вирощувати, як звичайно, встромив – щось й виросло. А це ціле мистецтво - виростити здорові, з відмінними смаковими якостями ягоди, які і самому приємно з'їсти, і можна добре продати, - розповідає Віра Арнольдівна.

Вклавши трохи коштів, фермер спростила свою роботу. Тепер полуницю вона вирощує не на рівній поверхні, а на грядах (це підвищує врожайність), під чорною плівкою (щоб бур'яни не лізли), встановила систему крапельного поливу і тим самим зменшила трудовитрати. Всі ці «реформи» на присадибній ділянці не тільки полегшили роботу, а й підвищили врожайність.

За декілька років співпраці з проектом UHBDP Віра Арнольдівна знайшла нових друзів, фермерів з різних куточків півдня України. Вони постійно на зв'язку один з одним, діляться професійними секретами.