Виробництво сім’ї Лавриненко знаходиться в селі Таврійське Голопристанського району Херсонської обл. В цій області дуже розвинене бджільництво. Але споживання меду в Україна не велике, в основному бджолярі свій продукт відправляють на експорт. Саме тому Світлана Лавриненко разом з братом та батьком вирішили створити виробництво крем меду для підвищення внутрішнього ринку. Таким чином в 2008 році було засноване фермерське господарство «Таврійський пасічник». Основна ціль виробництва була зробити мед смачніше, зручнішим у користуванні, як вважав це засновник ідеї створення крем меду І. Дж. Дайс в Канаді. Саме він вважав не зручним вживати звичайний мед, тому що рідкий мед розтікається, а закристалізований має не дуже приємні кристали які не всі люблять. Довге помішування меду і його відстоювання при низькій температурі дали результат абсолютно вражаючий, він став ніжним, набагато світліше, наповненим киснем і навіть змінився смак, але при цьому не змінилися якості меду.
«Чесно кажучи ніколи не думала що зі звичайного меду без будь-яких секретів і добавок може вийде такий цікавий і ніжний продукт.»
Світлана Лавриненко разом з сім’єю зробила ставку на якість та неперевершений смак продукту. Унікальність виробництва в тому що Світлана та її родина виробляє продукт від А до Я і це є гарантія якості.
На даний час в лінійці мед-суфле 7 смаків, які створюються завдяки плодово-ягідної сировині, яку закуповують за кордоном. Саму основу мед використовують власного виробництва. Надають перевагу квітковому меду, який є більш прозорим, та не містить великих кристалів.
«Ми віримо в наш продукт адже у цього продукту є душа, віримо в його унікальність, гарантуємо якість і непередаваний смак. Люди хочуть споживати безпечний та якісний товар українського виробника. Ми виробляємо крем-мед з меду з власної пасіки, тим самим споживач впевнений в якості і натуральності продукту.»
Гострою стала проблема продажу меду-суфле, що виготовляла Світлана та її родина. Так як цей продукт був не дуже розповсюджений в Україні, потрібно було знайти свого покупця, розробити якісну маркетингову стратегію продажів.
У нагоді Світлані стали знання, які вона отримала на заходах проекту UHBDP, присвячених маркетингу та вивченню ринків збуту. Після відвідувань цих заходів прийшло розуміння, що потрібно виходити на продажі онлайн. Саме через інтернет можливо було знайти саме того покупця, який гідно оцінить цей продукт. Основні споживачі – це люди середнього віку, які мають дітей та мають середній достаток, віддають перевагу здоровому харчуванню. Партнери Проекту, організація Земля Таврії допомогли Світлані створити сторінку в соцмережах , через яку споживач зміг купити крем-мед. Спеціалісти Проекту підтримали родину Лавриненко та допомогли налагодити онлайн продажі. На кінець 2019 року через інтернет сторінку Світлани вже продавалось біля 1 000 баночок меду-суфле. Завдяки підтримці спеціалістів Проекту сторінку відвідували до 100 осіб на день.
«Дуже допомогли дівчата з Землі Таврії, вони розповіли нам з чого почати, як налагодити цей бізнес, щоб він став приносити реальний дохід. До зустрічі з Проектом такого розуміння в нас не було. Мед ми здавали оптом й не отримували за нього високої ціни.»
Також була проблема відповідності виробничих потужностей нормам чинного законодавства. Наразі ФГ «Таврійський пасічник» виробляє крем-мед з власної сировини, має свою торгову марку, та постійних клієнтів, є певний попит та можливості до розширення, але виробничі потужності не завжди відповідали нормам чинного законодавства, а саме Держпродспоживслужбі. Спеціалісти Проекту UHBDP допомогли налагодити цей процес, привели до ладу виробництво згідно норм, розповіли Світлані та її родині про ТУ та допомогли розібратись з документацією, яка є необхідною для того, щоб продукція продавалась в Україні та за кордоном.
«Від Проекту завжди отримуємо багато корисної інформації, яку неможливо знайти в інтернеті або самостійно. Це допомогає розібратись з грамотним оформленням бізнесу, допомогає робити все правильно. Ми офіційно зареєстроване господарство й нам вкрай важливо на самому початку робити все легально, ми плануємо розширяти свій бізнес, виходити з продажами в мережу супермаркетів та дрібних магазинчиків, тож допомога з документами дуже важлива.»
Навчившись всім тонкощам маркетингу на заходах Проекту UHBDP, присвячених підтримці жіночого бізнесу, Світлана разом з сім'єю змогла грамотно розподілити обов’язки в господарстві, що дає можливість ефективно вести діяльність та отримувати більше прибутку. У нагоді стало навчання психології продажів від проекту UHBDP. Клієнта Світлана знаходить через рекламу, заключає договора з торгівельними точками, надалі постійно підтримує зв’язок. Постійно працює з експортерами меду «Содружество» надаючи великий об’єм меду, що робить співпрацю вигідною для обох сторін. Споживача Світлана та її родина знаходять через рекламу в соц.мережах, інтернет-магазинах. Підтримує відносини акціями, розіграшами, системою лояльності. Відносини зі споживачами несуть витрати на рекламу – біля 10 % від доходу, а навчання на заходах Проекту UHBDP дозволило робити ці витрати більш ефективними.
«На заходах нам дуже доступно розповіли, як саме працювати зі споживачем. Головна умова – вирішити проблему свого покупця, так ми й поступаємо. Проводимо постійні акції, під час яких знижуємо ціну на мед-суфле, детально розповідаємо про свою продукцію, робимо якісний аналіз портрета покупця й розробляємо маркетингову стратегію для ефективних продажів.»
На даний час родині Лавриненко потрібна реконструкція виробничих приміщень. За рахунок реконструкції приміщення вони зможуть привести товар до відповідної якості, та відповідно розширити продаж крем-меду. Охоплюючи нові ринки збуту Світлана планує збільшити виробництво, реалізацію крем меду, збільшуючи прибутки. Після впровадження реконструкції приміщень, витрати часу на фасування крем меду будуть скорочені, за рахунок скорочення підготовки скляної тари, поетапний, злагоджений рух від сировини до готової продукції, але з зростаннями об’ємів будуть створені додаткові робочі місця.
«Плануємо й надалі продовжувати співпрацю з Проектом. Така підтримка дуже надихає, дозволяє відчувати себе дуже впевнено й створювати дійсно унікальний продукт.»