Пєтухов Максим - студент Херсонського державного аграрного університету. Він вибрав саме цей навчальний заклад, продовжуючи сімейні традиції батьків. Народився і виріс Максим в Білозерському районі Херсонській області. Молодий фахівець, вступаючи на спеціальність організатор природокористування, розраховував на те, що українське прагнення до євростандартів забезпечать актуальністю його напрямку діяльності. Тому вирішив використовувати вільний від навчання час з користю і подав заявку на навчання в агроінтернатуру. Мотивуючим фактором від Проекту є оплата стипендії, наближена до зарплатні. Таким чином, студентам не потрібно шукати компроміс між навчанням і додатковим заробітком.
І як показує практика, Максим не помилився. Зараз студент закінчує магістратуру і вже має гідне робоче місце за фахом на підприємстві, про яке раніше навіть не знав.
«Куратор розповіла нам про агроінтернатуру, і я вирішив отримати практичний досвід, написав мотиваційний лист, заповнив анкету, пройшов співбесіду, жорсткого настрою і чітких критеріїв не було, тому все пройшло досить душевно. А також у мене була актуальна для підприємства тема дипломної роботи - органічне землеробство», - розповідає студент.
Таким чином, вже з 1 листопада 2017 року Максим Пєтухов працює на підприємстві «Інститут охорони ґрунтів України» на півставки. Його запросили після успішного закінчення агроінтернатури. За цей період було отримано великий обсяг нових практичних знань та інформації, а саме регулярні виїзди на поля, відбір польових зразків грунтів, спостереження в лабораторіях, як саме відбувається дослідження, аналіз. В університеті отримати такий досвід студенту неможливо.
«Колектив у нас дуже добрий, душевний. Незважаючи на те, що я не в багатьох місцях працював, вперше побачив людей, які говорять, що люблять свою роботу і ходять не тому що їх можуть покарати або так треба, а просто через те, що їм подобається», - каже новий співробітник інституту.
Агроінтернатура допомогла сформувати у студента чітке розуміння того, як люди застосовують знання на практиці. Без інтернатури від Українського проекту бізнес розвитку плодоовочівництва він навряд чи дізнався би про таку можливість і не використав свій шанс, завдяки якому зараз займає посаду фахівця вищої категорії лабораторії архівної паспортизації та моніторингу.
Досвід роботи на підприємстві допоміг студенту познайомиться зі спеціалізованими програмами по картографуванню, Геокадастром. Незважаючи на різний вік співробітників, всі дуже добре знають свою справу і орієнтуються в комп'ютерізованій системі.
«Агроінтернатура - дуже потрібний сервіс Проекту. Я так розумію, що це один з напрямків діяльності по підготовці трудових ресурсів і введенню їх в професійне життя. Інші напрямки Проекту також є дуже важливими. Але хочеться сказати, що студенту досить важко після закінчення вузу знайти роботу за фахом», - стверджує Пєтухов.
Допитливий студент легко влився в колектив і займається улюбленою справою по своїй спеціальності, тому радить і іншим використовувати кожну можливість, яка може стати важливим етапом у їхньому житті.