Створення гідролатів, чим займається в Миколаєві ТОВ «Натуральні есенції», складно назвати виробництвом. Дистилят легких активних рослинних речовин, який отримують в результаті фізичного процесу - поезія елементарної фізики. «Спілкування» з травами, можливість отримувати з них найцінніше - їх цілющі сили директор «Натуральних есенцій» Інеса Крашевець-Любченко порівнює з таїнством і стверджує, що мистецтво перетворювати трави в гідролати - це спосіб життя.

Перше експериментальне отримання гідролата та ефірної олії компанія «Натуральні есенції» провела в Китаї на заводі-виробнику обладнання. З моменту покупки устаткування та транспортування його до Миколаєва до створення перших гідролатів минув рік, який подружжя Крашевець присвятили удосконаленню технології. Важливо було досягти отримання не квіткової води, а справжнього гідролату, який буде приносити користь. Чимало часу пішло на реєстрацію продукції в Інституті цивільного здоров'я ім. О.М. Марзєєва НАМН України. Устаткування пройшло експертизу в Міністерстві охорони здоров'я України, і може виробляти харчову та медичну продукцію.

Сьогодні в асортименті компанії гідролати з 21 рослини та стільки ж видів ефірних олій. Всі вони представлені на сайті компанії http://essencii.com. І гідролати, і олії вироблені з клінічно досліджених рослин, екологічно безпечні, і ця безпека підтверджена хроматографією.

Серед найбільш популярних рідких трав - гідролати чайної троянди, ісопу, кукурудзяних рилець, деревію, меліси, базиліку, квітів бузини, насіння фенхелю та кропу. Найбільшим попитом користуються ефірні масла лаванди, ісопу, деревію, ялівцю, коріандру, а також насіння фенхелю і кропу.

Дивно, але продукція компанії «Натуральні есенції» більше цінується на світовому ринку. Компанія налагодила зв'язки з медиками, косметологами, травниками з Канади, США та Словенії, які підтверджують високу якість миколаївських гідролатів і ефірних олій, відзначаючи їх неповторні цілющі властивості. Все більше людей в Україні дізнаються про гідролати та використовують їх. Основні клієнти компанії живуть у великих містах - Києві, Харкові, Дніпрі.

Важливою віхою в житті підприємства Інеси Крашевець-Любченко називає знайомство та співробітництво з Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва.

«Цей проект допоміг мені як керівнику повірити, що ми робимо добру справу. Ми побачили людей, які зацікавлені в тому, щоб піднімати економіку, відроджувати державу, створюють нові моделі бізнесу, - каже Інеса Крашевець-Любченко.

- До знайомства з UHBDP ми працювали відокремлено: основний акцент робився на розробці нових технологій, отримання якісної продукції, оформлення дозвільної документації, не було активної взаємодії з партнерами й покупцями. Стратегічне планування було відсутнє, проблеми, що виникали, диктували, що робити. Завдяки отриманим знанням, я побачила слабкі місця компанії, і головне - знаю, як діяти, щоб справа розвивалася стабільно».

Фахівці Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва не тільки заповнюють прогалини в бізнес-знаннях фермерів, вони налагоджують комунікації між підприємцями аграрного сектору. У Проекті Інеса Крашевець-Любченко познайомилася з десятками таких же закоханих у свою справу людей, і головне - знайшла партнерів по бізнесу.

Для виробництва гідролатів дуже важливо мати сумлінних постачальників сировини. І ось результат взаємодії з UHBDP: кілька фермерів з Херсонської та Запорізької областей, теж клієнти Проекту, під замовлення вирощують трави для «Натуральних есенцій». Це взаємовигідна співпраця: підприємство отримає надійних постачальників якісних вихідних матеріалів, а травники - гарантований збут. Вже зараз Інеса Крашевець-Любченко допомагає партнерам визначитися з сортами рослин, вони спільно вибирають насіння, планують обсяги врожаю. ТОВ «Натуральні есенції» готове співпрацювати і з іншими фермерами, які вміють та люблять вирощувати лікарські рослини.

Історія

Промо