“Медові Брати” – “Honey Brothers” - сімейний бренд, який не так давно засновали три брати: Дмитро Кушнір, Юрій Янішин та Євген Янішин. Вони приділяють величезну увагу не тільки якості продукції, але й маркетингу. Сучасні споживачі купують емоції та враження, тому “Медові брати” щиро діляться зі світом дивовижним смаком і кольором меду та красою тих місць, у яких він виробляється.

Дмитро Кушнір – голова об'єднання, його основні обов'язки - стратегічне планування, розвиток і партнерство. Катерина, дружина Дмитра, відповідає за продаж товару. Юрій - головний пасічник з десятирічним досвідом бджільництва, робить все для того, щоб покупці споживали якісний і натуральний продукт. А Євген - наймолодший з братів - творча ланка в ланцюзі команди. Він розробляє дизайн етикеток, листівок, презентацій. Тож, компанію «Медові Брати» можна сміливо назвати сімейним бізнесом. Мед виробляють українські бджоли виключно з квіткового нектару, а кінцевий продукт створює велика родина Кушнір – від дідусів і бабусь до онуків.

Історія «Медових Братів» може бути прикладом для наслідування тим, хто лише робить перші кроки в аграрному бізнесі. Вони змогли від ідеї вирости до створення власної торгової марки та її франчайзингу, перетворити нішевий напрямок у прибутковий бізнес та за допомогою аграрного бізнесу розвивати туризм і соціальну сферу.

Своїми знаннями один з братів, Дмитро Кушнір, ділиться з іншими бджолярами під час вебінарів та конференцій, наприклад, «Бджільництво. Заснування медового бренду», організованого Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP.

Маючи досвід в роботі з експортними ринками, Дмитро, разом із своєю командою, одразу націлив підприємство на більш широкі ринки збуту. Будучи обізнаним у маркетингу, Дмитро розвиває та підтримує філософію бренду компанії «Медові брати», за якою кожен різновид меду підкреслює велич та неповторне різноманіття України.

«Весь мед ТМ «Медові Брати» – виключно з наших власних пасік, ми не закуповуємо та не перепродаємо мед інших пасічників. Наш мед - продукт, який має своє обличчя, коріння та історію. Наші пасіки розташовані в унікальних місцевостях, які мають свої неповторні кліматичні, культурні та історичні особливості. 100% продукт для гурманів!»

Перший врожай, який брати розфасували у баночки, це був врожай 2015 року. Працювали самостійно. Створили дизайн, продумали, як має виглядати етикетка, почали спілкуватися на цю тему з друзями, з родичами, показувати їм, розказувати, що є така ідея. Отримавши позитивний фідбек, вирішили продовжувати. Влітку 2016-го року вже почали працювати серйозно. Перша пасіка була розташована в Миколаївській області. Брати швидко прийшли до розуміння того, що мало продавати мед. Зараз в Україні мед продається на базарі, стихійно, серед знайомих. Брати Кушнір спробували вирішити проблеми із купівлею справжнього меду серед жителів великих міст та мегаполісів. Налагодили екстенсивне виробництво, за яким не женуться за об’ємом, а дотримуються високої якості продукту.

«Працюємо з закладами HoReCa, корпоративними та приватними замовниками, подарунковими агенціями. Намагаємося переважно будувати довгострокові відносини, які розвиваємо та переводимо в ранг дружніх стосунків, коли це можливо.»

Але згодом виникла проблема з виходом на новий рівень - робота з торгівельними мережами та експорт, які вимагають вищої автоматизації виробництва та отримання необхідної сертифікації. Відповідно, це вимагало значних додаткових інвестицій у засоби виробництва. Потрібно було збільшити обсяги продажу, та, відповідно, виручки, що дасть додаткові можливості для інвестицій власними силами.

Малі виробники меду, такі як брати-бджолярі, на сьогодні або просто здають мед заготовачам, або продають в банках на базарі, без жодної етикетки, і, відповідно, відслідкувати та проконтролювати якість майже неможливо. Автоматизація малого виробництва дасть змогу запропонувати споживачеві більші об'єми продукту від виробника з повним підтвердженням походження та якості.

Тож, завдяки активній участі в діяльності Проекту, Дмитро дізнався про грантову програму допомоги виробникам. Отримавши згодом допомогу, Дмитро Кушнір та його брати змогли розширити виробничі потужності, автоматизували процес виробництва, підготувались до сертифікації. Грантова програма надала можливості додаткового фінансування, яке важко реалізувати власними силами за короткий час. Це фінансування допомогло частково вирішити проблему недостатньої автоматизації виробництва, швидкості реагування на запити замовників та покращити контроль якості продукції.

Ринок фасованого та брендованого меду від виробника практично не працює в Україні, і «Медові Брати» є на ньому одні з піонерів. Запропоноване рішення посилило їх позиції та сприяло загальному розвитку ринку, адже він розвиватиметься саме в напрямку фасованого брендованого меду, як це і відбувається в цивілізованих країнах. Витрати часу змінилися в кращу сторону – брати мають значну економію сил та часу.

«Існують проблеми виробничі і проблеми економічні. Це досить складне і широке запитання, на яке коротко відповісти дуже важко. Немає проблеми, яку було б неможливо вирішити. Все залежить від бажання, в першу чергу. А проблеми завжди будуть, і це нормально. Взагалі, ми надаємо перевагу терміну «завдання». Ми кажемо не «у мене є проблема», а, наприклад, «переді мною стоїть одне завдання». Бо «проблема» несе в собі якийсь негативний відтінок, а «завдання» – це просто черговий виклик, який приймаєш, ось і все.»

За підтримки проекту UHBDP брати мали змогу отримати якісну професійну інформацію від ізраїльських спеціалістів. Приймання участі в навчанні курсу "Інформаційно-комунікаційні технології" в рамках Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP, допомогло Дмитру структурувати знання щодо присутності бренду «Медові Брати» онлайн, зокрема, визначити цільову аудиторію, сформувати унікальну торгову пропозицію, проаналізувати конкурентів, а також сформувати маркетингові цілі для досягнення поставленої бізнес-мети.

Дмитро Кушнір постійно співпрацює з Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP. Завдяки такій співпраці він, як представник компанії «Медові Брати», має змогу відвідувати різноманітні конференції, онлайн-торгові місії та ставати спікером у навчальних курсах. Наприклад, Дмитро взяв участь у навчальному курсі для бджолярів "Пасіка. Від хобі до бізнесу" за підтримки Канадського проекту. Дмитро висвітлював частину, присвячену маркетингу для меду. Таким чином він мав змогу не тільки розширити бізнес-зв'язки своєї компанії, а й сприяти поширенню культури споживання меду в Україні.

Участь в конференціях дозволяє постійно бути в центрі уваги споживачів, створювати якісну рекламу своєму бренду. Участь у щорічному «Медовому форумі» за сприянням проекту UHBDP сприяла обговоренню та прийняттю звернення до Уряду України щодо вирішення актуальних проблем та підтримки розвитку медової галузі. Проведення медового марафону спільно з торгово- промисловою палатою України стало чудовим досягненням бренду «Медові Брати» в плані реклами.

«Онлайн торгові місії - це перспектива найближчого часу. Зараз інших варіантів немає, - каже Дмитро Кушнір, засновник ТМ «Медові брати». – Мед – це один з продуктів, у якому дуже зацікавлений японський ринок, але виключно якісний мед. Під час місії ми отримали нові контакти та розуміння, куди рухатися, вийшли на прямий зв'язок з покупцем та спілкуємося електронною поштою. Час покаже.»

В активі у Дмитра та його братів величезні запаси ідей, які вони сподіваються втілювати за допомогою міжнародних проектів та власних інвестицій. Одним з основних партнерів вони вбачають Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP й планують і надалі працювати разом задля розвитку галузі.

«Зараз ми націлені на створення кооперативу. Ми вже фактично працюємо у формі кооперативу, але зараз збираємося його зафіксувати офіційно і розширюватися. Також вперше в Україні ми створили дегустаційну карту медів. І в цій дегустаційній карті описаний кожен мед, кожна наша позиція, назва, опис. Плануємо й надалі продовжувати напрямок дегустації меду та розвивати цю галузь серед українців.»