2015.12.08 IMG 8441В ході зустрічі національних товаровиробників отримали необхідну інформацію про основні інструменти, які Держава Ізраїль використовує для захисту внутрішнього ринку, зокрема щодо діючих ставок ввізного мита та наявних тарифних квот.

«Сьогодні ми говоримо про перелік товарів, які Держава Ізраїль імпортує в значних обсягах та головних постачальників сільськогосподарської продукції до Ізраїлю, з якими Україна буде конкурувати на цьому ринку. Зокрема, мова йде про яловичину морожену, філе риби та рибу морожену, яйця, молоко згущене, зернові, борошно пшеничне тощо. Нам важливо аби український товаровиробник був захищеним та отримав свою вигоду в разі відкриття Зони вільної торгівлі між двома країнами», - зазначила заступник Міністра.

В ході проведення наради було домовлено про додаткове опрацювання асоціаціями питання щодо можливості розширення експорту української продукції до Ізраїлю.

«Окрім того, нам важливо опрацювати питання щодо ступеня лібералізації внутрішнього ринку України з визначенням чутливих груп товарів, які потребують захисту від конкуренції з боку товарів, походженням з Держави Ізраїль», - додала Владислава Рутицька.


 

Довідково: Частка Ізраїлю в експорті товарів за 10 міс 2015 року – 2,6%. Частка Ізраїлю в імпорті товарів за 10 міс 2015 року – 0,21 %. Ізраїль входить в ТОП - 20 країн, з якими Україна має найбільший товарообіг (займає 15-те місце) та посідає 13-те місце по експорту та 63-те - по імпорту.

Україна експортує до Ізраїлю широкий спектр сільськогосподарських товарів, серед яких найбільшу питому вагу займають наступні продукти:

Основні товари сільськогосподарського імпорту з Ізраїлю до України:

Прес-служба Мінагрополітики

Джерело: http://minagro.gov.ua