Кожен ділився актуальною інформацією. Раїса Вожегова, директор інституту зрошуваного землеробства НААН, розповіла про глобальні зміни клімату ( в середньому температура підвищилась на 2 градуси в світі), необхідність зрошування земель, до речі 70% всього зрошення в Україні зберіглось саме на Херсонщині. Раїса Анатоліївна запропонувала робити розсилку всім зацікавленим членам РЖФХ про штормові та інші попередження.

[widgetkit id=465]

Маргарита Степанова, заступник директора Департаменту АПК Херсонської облдержадміністрації – начальник управління інвестиційного забезпечення та переробної промисловості, запевнила, що департамент АПК Херсонщини готовий розглянути пропозиції фермерок РЖФХ щодо створення нових програм підтримки, наприклад, на теплиці тощо.

Минулого року міжпроектний менеджер UHBDP Олександра Гармаш разом із Ольгою Новіковою, начальником управління бухгалтерського обліку, фінансового та організаційного забезпечення Департаменту АПК розробили методичку про держпрограми підтримки фермерів.

Про можливості співпраці з Укрдержфондом розповіла Тамара Логвіненко, директор Херсонського відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств. Завідувач сектору Державної регуляторної служби у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі Елла Романенко впевнена, що знання своїх прав при перевірці контролюючими органами та підготовці до неї захищає бізнес, та поділилася з присутніми основними правилами при перевірках.

Катерина Чупріна, в.о. начальника управління фітосанітарної безпеки, розповіла про вільні карантинні зони та домовилася про співпрацю з членами групи сільгоспвиробників з с. Новософіївки.

Всі учасники бізнес-ланчу обмінялися візитівками, дякували організаторам, Раді жінок-фермерів Херсонської області та Вірі Машинській за захід, за можливості, які відкриваються перед ними.