Гуртові компанії з Польщі та Прибалтики активно шукають постачальників українського солодкого перцю, завдяки чому ціни на якісний перець у господарствах України цього тижня почали зростати. Про це повідомляють фахівці Експортного моста «Львів-Варшава», який з липня поточного року працює на базі найбільшого в Україні оптового ринку «Шувар», що у Львові.

За даними Інформаційно-аналітичного центру «Шувар», сьогодні солодкий перець на оптовому ринку «Броніше», що у Варшаві великим гуртом пропонується по 0,5-0,75 €/кг, при цьому спостерігається тенденція до зростання ціни. Для порівняння у господарствах Україні ціни на перець експортної якості навіть після останнього подорожчання не перевищують 9-11 грн/кг(0,3-0,36 €/кг), тобто в 1,5-2 рази вищі ніж на гуртовому ринку у Польщі.

«Компанії з ЄС насамперед цікавляться нашим червоним перцем і готові платити на 40-50% вищу ціну ніж українські перекупники. Але мова йде саме про продукцію дуже високої якості, пропозиція якої залишається обмеженою навіть на тлі відносно непоганого врожаю. Попри те на цьому тижні обсяг експорту перцю в ЄС помітно збільшився, що є дуже важливим для подальшого розвитку бізнесу нашого виробника, який зараз отримує досвід співпраці з вимогливими європейськими покупцями » - розповідає Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

За даними пані Гетьман найближчим часом у Польщі очікується подальше підвищення ціни через сезонне зменшення пропозицію власного перцю. За останні кілька років саме в останній тиждень вересня перець на польському ринку дорожчав ще на 20-25%, це говорить про перспективу покращення умов для експорту з України.

Слід відмітити, що на внутрішньому ринку України виробники продають солодкий перець на 20-30% дешевше ніж на експорт, крім того через велику пропозицію товару середньої якості поки що не вдається підвищити ціни.

Джерело: shuvar.com