Розпорядженням голови Запорізької облдержадміністрації затверджено правила надання пільгових довгострокових кредитів мешканцям сіл, селищ, селищ міського типу та міст районного значення за Цільовою регіональною програмою «Сільське подвір’я». Попередні правила діяли з 2006 року.

Пільгові довгострокові кредити надаються мешканцям сільської місцевості на спорудження нового житла з надвірними підсобними приміщеннями, добудову або реконструкцію незавершеного будівництвом житла, реконструкцію житла, спорудження інженерних мереж і підключення їх до існуючих комунікацій, придбання незавершеного будівництвом житла з проведенням його добудови чи реконструкції та готового житла, розвиток фермерського та особистого селянського (підсобного) господарств, придбання сільськогосподарської техніки, обладнання, насіння та посадкового матеріалу, птиці та тварин тощо.

Право одержання пільгового кредиту на спорудження нового житла відповідно до цих Правил надається позичальнику тільки один раз.

Пільговий кредит надається позичальнику на термін:

За користування пільговим кредитом встановлюється плата у розмірі 3% річних.

Позичальник, який має трьох і більше дітей, звільняється від сплати відсотків за користування пільговим кредитом.

Крім цього, відсотки за користування пільговим кредитом не нараховуються таким позичальникам:

Пільговий кредит позичальнику надається за умови постійного його проживання у сільській місцевості в межах сіл і селищ, а також за межами сіл і селищ у відокремлених фермерських садибах та підтвердження ним своєї платоспроможності.

У першочерговому порядку пільговий кредит надається позичальникам для завершення раніше розпочатого будівництва та молодим спеціалістам, а також особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та громадянам, які перебувають на обліку внутрішньо переміщених осіб.

Сума пільгового кредиту визначається Фондом з урахуванням рівня платоспроможності позичальника і не може перевищувати кошторисну вартість об’єкта кредитування та граничного розміру пільгового кредиту в сумі:

Управління у справах преси та інформації

Джерело: www.zoda.gov.ua