Точний прогноз погоди для виробників сільськогосподарської продукції - це економія часу, витратних матеріалів та грошових коштів. Студенти знають про це з підручників, а тепер перевірять твердження на практиці та зможуть цей досвід використовувати в своїй подальшій роботі.

[widgetkit id=468]

Кожна метеостанція обладнана декількома датчиками, які прогнозують такі показники, як кількість опадів, температура повітря та ґрунту, рівень вологості повітря, ґрунту і листа, швидкість і напрям вітру, рівень радіації сонця та інші.

Всі дані акумулюються на Інтернет-ресурсі www.fieldclimate.com. Користувачі системи мають на сайті особистий кабінет, в який входять за допомогою пароля та отримують актуальну метеоінформацію зі свого поля або саду. Дізнатися, які випробування готує погода для полів і садів, можна не виходячи з дому, з будь-якої точки планети за допомогою смартфона або комп'ютера, підключеного до мережі Інтернет.

На основі зібраних даних метеостанція розраховує оптимальні дати для посіву, поливу, профілактичної обробки засобами захисту, збору врожаю та багато іншого.

Користувач інформації метеостанції має локальний прогноз погоди на 7 днів, отримує SMС-повідомлення про прийдешні заморозки або про інші різкі зміни погодних умов. Крім того, програма обчислює показник точки роси, коефіцієнт випаровування і транспірації ЕТ, коефіцієнт споживання конкретної культурою, тип і ефективність зрошення, контролює рівень вологості. І головне - система розраховує показник накопичувальних температур, важливий для росту культур і їх захисту від шкідників, ступінь ризику інфікування грибковими захворюваннями.

- За допомогою метеостанції студенти зможуть предметно вивчати агрометеорологію, дані метеостанції дозволять своєчасно захистити рослини від хвороб і мінімізувати витрати на краплинне зрошення, - каже декан факультету перепідготовки і підвищення кваліфікації МНАУ Віталій Кузьома.

- Науковці та здобувачі вищої освіти при проведенні досліджень та написанні наукових робіт зможуть отримувати за допомогою метеостанції iMETOS цілодобово погодинні дані про температуру та відносну вологість повітря, швидкість і напрям вітру, атмосферний тиск, кількості опадів за різні періоди часу, ультрафіолетову та сонячну радіацію, вологість листя, температуру і вологість грунту, - каже проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності ХДАУ Олександр Аверчев.

Викладачі та студенти демонструватимуть та вивчатимуть роботу метеостанцій під час Днів поля та Днів практичної підготовки. Метеостанції дають точний прогноз погоди і ризиків захворювань в радіусі 5 км і прогноз з похибками в радіусі 20 км, студенти готові ділитися даними прогнозів з фермерами, які працюють по сусідству.

Схожі матеріали

{loadmodule mod_related_items,Схожі матеріали}