2016.01.09 430fbaf 625

«Міністерство інфраструктури повідомляє, що 15 січня 2016 з Іллічівська відправиться демонстраційний рейс контейнерного поїзду за маршрутом Україна — Грузія — Азербайджан — Казахстан — Китай (через Каспійське та Чорне моря). Даний маршрут є новим напрямом «Шовкового шляху» та альтернативою, яка дозволить перенаправити вантажопотоки у східному напрямку в обхід території Росії. Він включає паромні переправи Чорного та Каспійських морів (Іллічівськ — Батумі і Алят — Актау-Порт) і має стати конкурентним в порівнянні з традиційним сухопутним маршрутом», — йдеться у повідомленні.

Крім того, за офіційною інформацією, демонстраційний рейс стане відкриттям альтернативного шляху доставки вантажів з України в країни Середньої Азії. Орієнтовний склад контейнерного поїзда складе 20 вагонів.

Також підкреслюється, що Мінінфраструктури спільно з Укрзалізницею продовжать працювати над створенням альтернатив для перенаправлення вантажопотоків у східному напрямку, враховуючи зупинку Російською Федерацією транзиту товарів через свою територію з Нового року.

Джерело: http://www.agravery.com