2016.01.14 361844562

«Ми проводимо активні консультації з європейськими партнерами про те, як забезпечити наші двосторонні відносини відповідно до Угоди щодо зони вільної торгівлі. Україна і ЄС мають чітко дотримуватися правил і стандартів, у тому числі в питаннях транзиту, — сказав Яценюк. — Ми очікуємо продовження консультацій і підготували ряд пропозицій, з якими ми звертаємося до наших європейських друзів, щодо того, як пройти цей непростий етап, коли Росія жорстко порушила двосторонні угоди між Україною і Росією. Ми сподіваємося на продуктивний діалог з європейськими партнерами».

Нагадаємо, в грудні 2015 року російська влада прийняли ряд рішень, що обмежують, а в деяких сегментах і повністю скасовують торговельні відносини з Україною. У числі таких рішень — призупинення Росією дії Договору про зону вільної торгівлі щодо України в рамках СНД. Обмежувальні заходи набули чинності з 1 січня 2016 року. Слідом — 4 січня — Росія повністю зупинила транзит українських товарів по своїй території у бік країн Середньої Азії, особливо Казахстану.

Україна також ввела «дзеркальні» торговельні заходи. З 2 січня — імпортні мита на широкий спектр російських товарів і товарних груп у розмірі від 1,5 до 19% з перехідним періодом в 3-5 років, а також з 10 січня — заборона імпорту продовольства, сигарет, алкогольної продукції, продукції хімічної промисловості і залізничного устаткування російського виробництва.

Заходи щодо транзиту російських товарів по українській території поки не анонсувалися. Разом з тим, Україна анонсувала переговори з ЄС і СОТ з питання заборони транзиту українських товарів через територію Росії. Крім того, глави урядів України, Казахстану та Азербайджану домовилися провести переговори на рівні уповноважених органів про організацію альтернативних маршрутів доставки вантажів з України.

Джерело: http://agravery.com