Підготовка ґрунту та насіннєвого матеріалу для посадки

Сам процес вирощування ярового часнику не потребує особливих навичок та витрат. У даним випадку не потріно будувати теплиць й купувати дорогі добрива. Достатньо лиш правильно підготувати грунт, для чого з осені в нього додається компост. Найкраще дотримуватись простого правила, відводячі під часникові грядки ті місця, де до цього вирощувалися різна зелень, кабачки, огірки або ж гарбуз. Післе картоплі, помідорів та моркви ця культура буде рости достатньо погано, а врожай не виправдає очікування. Деякі городники взагалі залишають під часник грядку, на якій протягом року нічого не вирощується. Однак подібну розкіш можуть дозволити собі далеко не всі.

TvVo2g1U43E

Навесні, після того як сніг повністю зійшов  і земля трохи підсохла, слід перекопати грунт не менш ніж на  30-40 см. Адже у часника є достатньо розгалужена коренева система. Крім цього, грунт не повинен бути кислим та піщаним, тому за можливості варто завезти на ділянку перегній. Однак робити це все ж краще не навесні, а восени.

Також важливо враховувати той факт, що ширина грядок під ярий часник повина становити не менше 20 см. Формують борозду з таким розрахунком, щоб залишався доступ з двох боків, адже сам часник буде висаджуватися не по центру, що дуже неефективно, а по краях, в два ряди. Іноді допускається посадка ярого часника в шаховому порядку, що дозволяє істотно заощадити площу. Але слід враховувати, що при зборі врожаю на великі часникові голівки розраховувати не варто.

Висадка ярого часника та догляд за посівами

З урахуванням того, що ярий часник достатньо легко переносить заморозки, до його посадки можна приступати вже наприкінці квітня. Для цього часникові головки розбирають на зубчики, які, в свою чергу, бажано очистити від плівки. Після цієї нехитрої процедури для того, щоб забезпечити майбутній врожай, зубчики та патенти на кілька хвилин помістити в слабкий розчин мідного купоросу, а після цього, промиваючи в проточній воді, висадити у відкритий грунт.

iStock 000020212148Small

Для цього на грядці формуються лунки глибиною до 5-6 см на відстані не менше 10-12 см один від одного. В них потрібно помістити часникові зубчики, але не вдавлювати в грунт, а покласти плазом. Якщо їх придавити, то грунт, який був м'яким та пухким, утрамбується і пророщування часника буде ускладнено. Зверху зубчики злегка присипають землею, після чого рядки потрібно рясно полити.

Догляд за Ярим часником на присадибній ділянці

Часник є культурою невибагливою та не потребує особливої уваги. Головне завдання - регулярно (не менше 2-3 разів на тиждень) i рясно поливати рядки, а також висмикувати бур'яни, сусідство яких з часником достатньо несприятливим чином позначається на врожайності. Крім цього, після поливу потрібно розпушувати грунт, щоб забезпечити доступ кисеню до коренів. Що стосується добрив, то після того, як на поверхні з'явилося перше листячко, потрібно додати в грунт водний розчин будь-яких органічніх добрив. Найчастіше для цього використовують коров'як або ж курячий послід, які містять величезну кількість корисних речовин, необхідніх для інтенсивного зростання часнику.

1365743295 dsc04196

Приблизно через півтора місяці після посадки часнику потрібно внести в грунт сечовину, яка стимулює процес цвітіння та дозволяє отримати додатковий посадковий матеріал у вигляді бульбашок з мініатюрними зубчиками. Слід враховувати, що зберігаються бульбашки дуже погано і далеко не кожна з них виявляється придатною для висадки навесні. Проте, якщо ви вирішили спробувати виростити з них часник, то до того моменту, як зрізати бульбашки, слід не поливати рядок хоча б 7-10 днів. Звичайно це не найкращим чином позначиться на основному врожаї, однак потрібно підсушувати Самі бульбашки, що дуже важливо для їх подальшого зберігання.

Перед викопуванням самого часника, яке проводится, як правило, в першій половині серпня, рядки теж не поливають протягом кількох днів, щоб грунт міг гарненько висохнути.

Джерело: http://nks.dp.ua