Про це каже маркетолог Дмитро Душейко під час семінару «Брендинг. Створення та управління брендом».

[widgetkit id=458]

У сучасному світі обмін грошима та товарами деперсоналізований. Коли покупець приходить до супермаркету, він бачить полиці, вщент забиті товаром, але розказати про товар нікому. Це відміна від ринку. Що робити, коли ваш товар продається без вас, як переконати покупця, що ваш товар відрізняється від товарів конкурентів у кращу сторону? Тут і потрібно задуматися про бренд.

- Наша цивілізація стала на шлях деперсоналізованого обміну й в цьому багато переваг. По-перше, відома ціна. Якщо на ринку можна поторгуватися, то в супермаркеті покупець сплачує за товар за фіксованою ціною. По-друге, процес відбувається швидше, економніше й масштабніше, правда, при цьому втрачаються емоції: ви не можете поторгуватися, поспілкуватися. В цих умовах товар повинен вміти розповісти про себе сам! – переконує Дмитро Душейко.

З виникненням супермаркетів, самообслуговування, з виникненням Інтернет-магазинів значну роль набуває упаковка. Вона має лаконічно розповісти про головні властивості товару, його переваги.

- За відсутності продавця товару упаковка товару частково виконує його функції, - пояснює маркетолог.    

Треба розрізняти три поняття: логотип, торгова марка, бренд. Існує декілька формулювань. Так, логотип дослівно це - відбиток, графічний знак, емблема або символ, який використовується територіальними утвореннями, комерційними підприємствами і приватними особами для підвищення впізнавання та розпізнавання у соціумі. Логотип створює дизайнер під керівництвом маркетолога.

Торговельна марка – будь-яке позначення, придатне для вирізнення товарів (послуг), що виробляються, надаються іншим. Торговельна марка – це з області правових відносин, юридичного захисту, нею займається патентний повірений.

Бренд – це не річ, продукт, компанія або організація. Бренди не існують у реальному світі – це ментальні конструкції. Бренд – це більш ніж реклама або маркетинг. Це все, що приходить в голову людині щодо продукту, коли він бачить його логотип або чує назву. Бренд – ім’я, що впливає на поведінку покупців. Створення ідеї бренду – це робота маркетологів.

Коли слід займатися брендингом? На це питання Дмитро Душейко відповідає так:

- Коли усе добре в бізнесі, потрібна лише прикраса, «вишенька на торті». Другий випадок: брендинг для комунікації з ринком.  

Коли слід займатися брендингом упаковки?
По-перше, тоді, коли необхідно збільшити обсяг продажів, по-друге, коли потрібна постійна присутність у торговельних мережах, бо вас мають помічати і відрізняти від конкурентів. Брендування упаковки дає короткостроковий ефект: виділиться та забезпечити впізнання, що дасть продажі, а також довгостроковий: бренд стає частиною культури суспільства.

Ще один важливий момент. Чим більш продуманим є розроблений бренд, тим менше інвестиційних зусиль потребує його розвиток.

Семінар  «Брендинг. Створення та управління брендом» організував БФ «ЛАСКА» за підтримки Українського проекту бізнес-розвиту плодоовочівництва (UHBDP).