- Інвестиційний грантовий компонент UHBDP надається тим підприємствам в секторі плодоовочівництва, які в результаті реалізації грантового проекту сприятимуть розвитку хоча б кількох десятків фермерських господарств. Ми оцінюємо об'єкт фінансування  з точки зору розвитку всього ланцюжка. Який потенціал стане у підприємства, якщо воно отримає грант? У якої кількості фермерів з'явиться новий ринок збуту? Другий критерій оцінки проекту - потенціал створення додаткової вартості. Чим вища додана вартість, тим більша ймовірність, що ми будемо фінансувати цей проект грантовим компонентом. Ми вважаємо, що чим більше додана вартість, тим більше потрібно людської праці й тим більше людей будуть залучені до роботи. Значить, грантовий компонент отримують ті підприємства, які, реалізувавши грантовий проект, зможуть купувати більше сировини у більшого числа фермерів і створять більше робочих місць, - пояснює Камран Абдуллаєв, міжнародний менеджер Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP і технічний директор Менонітської Асоціації Економічного Розвитку MEDA (Канада).

Але в той же час грантоотримувачем може стати і підприємство, яке виробляє якусь сільськогосподарську технологію і пропонує її фермерам.

- Ми схвалили грант і профінансували проект компанії, яка займається виробництвом крапельної трубки для зрошення. Підприємство має лінію для виробництва крапельної трубки, UHBDP профінансував встановлення обладнання для вторинної переробки використаних крапельних трубок. В результаті понад двадцять осіб отримали роботу на утилізаційній лінії. Крім того, це екологічний проект. Зазвичай фермери викидають використану трубку. Адже вона містить пластик і шкідлива для навколишнього середовища. Тепер фермери можуть здавати старі трубки та за це отримувати від підприємства знижку до 20% при придбанні нової крапельної трубки. В даному випадку і підприємство в прибутку, оскільки використовує стару трубку для виробництва нової продукції, і фермери отримують користь від проекту, і навантаження на навколишнє природне середовище знижується, - резюмує Камран Абдуллаєв.

Серед грантоотримувачів і компанії, діяльність яких несе освітній характер.

- Компанія «АГРО-ПАТРІОТ» отримала грант UHBDP на придбання холодильного обладнання для логістичного центру по зберіганню та переробки часнику. Підприємство має свої земельні угіддя, вирощує часник, чистить і упаковує продукцію. Грант дозволить підприємству розширити виробничі потужності та продавати часник протягом року. Якщо раніше компанія займалася тільки продажем часнику, то тепер зможе зберігати та переробляти часник. «АГРО-ПАТРІОТ» планує купувати більше часнику у дрібних фермерів, і для останніх це - ще один канал збуту продукції. Більш того, підприємство будує тренінговий центр і готове навчати фермерів вирощуванню часнику певних сортів, які користується попитом на внутрішньому та зовнішньому ринках. Ми бачимо тут не просто ринкові відносини (купив - продав), але і відносини між виробником і переробником - більш продуктивні і перспективні. Дрібні фермери завдяки такій співпраці можуть розвивати нові галузі виробництва - виробляти затребувані сорти часнику, - підкреслив Камран Абдуллаєв.