[widgetkit id=271]

На семінар окрім ініціативної групи с. Федорівка, також були запрошені голови сільських рад Кодимського району, для того щоб вони мали змогу дізнатися більше про кооперацію та подивитися на досвід громади, яка проявляє ініціативність. Федорівка є позитивним прикладом розвитку малого підприємництва та ягідництва, зокрема для інших сіл району. Кодимський район має значні традиції вирощування ягідних культур, які на жаль в значній мірі втрачені останнім часом.

Семінар відкрив голова Кодимської районної державної адміністрації Козачок Вадим Петрович, який звернув увагу голів сільських рад району на те, що значний ресурс розвитку громад є на місці. Тому підтримка виробництва ягід буде сприяти створенню додаткових робочих місць, бо ягідництво трудомістке виробництво та сприятиме збільшенню доходів селян за рахунок вирощування більш прибуткових культур. Але для того щоб отримати більш високу ціну за продукцію, необхідно сформувати «додану» вартість на місті, в селі, а не віддавати її «перекупникам».

Одним із шляхів створення «доданої» вартості на місці є кооперація (формальна чи неформальна). У своїй презентації Карпенко Владислав розповів про успішні приклади створення доданої вартості через кооперування фермерів, особистих селянських господарств та інших товаровиробників у процесі збору, після врожайної обробки та збуту сільськогосподарської продукції. Був розглянутий досвід діяльності сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів в Україні, який визвав зацікавленість учасників семінару.

Мельник Євген (керівник громадської організації «Центр розвитку села») розповів учасникам семінару про можливості «Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва» та сподівається що Кодимський район, як сусідні райони Вінницької області, може стати одним із центрів вирощування ягідних культур.