Через  рясні дощі в червні та липні цього року загинуло 70 % врожаю суниці садової групи виробників Берислав (Херсонська область), членами якої є сім’я Тертичних. Довелося заново робити посіви суниці садової, тому наступний врожай з відкритого ґрунту фермери змогли зібрати лише в серпні. 

Збитки у господарства вдалося мінімізувати завдяки отриманому грантовому обладнанню від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP - холодильне приміщення з устаткуванням, яке дозволяє охолоджувати продукцію з поля і потім цю продукцію поставляти у торгові мережі.

Сім’я Тертичних вже багато років займається вирощуванням суниці садової як у відкритому ґрунті, так і в теплицях. Виробники мають свої налагоджені канали збуту та, як і усі фермери-суничники, із року в рік стикаються із проблемою збереження цілісності ягоди при поставках на торгові точки.

Нова холодильна камера розміщена в полі та дозволяє одночасно охолоджувати до 5 тонн продукції при температурі від 8-14 С, в залежності від необхідних термінів поставки продукції на прилавки. Тільки за серпень і вересень було охолоджено близько 25 тонн ягід, що виростила група виробників “Берислав», до якої входить і родина Тертичних. І така можливість – це хороша підмога для всіх членів групи. Так, завдяки взаємодії фермери мають змогу розвиватися та разом вигідно реалізовувати вирощену продукцію.

Маючи у своєму арсеналі холодильне обладнання, Тертичні підписали контракти на поставки свіжої охолодженої суниці садової до супермаркетів майже до кінця поточного року.

Це безумовно дуже вигідна та перспективна ніша реалізації, але і вимоги для постачальників завжди високі: терміни поставки, вимоги до якості, цілісність ягоди,  необхідність постачання саме охолодженої продукції, яка довше зберігає товарний вигляд на полицях магазинів. 

Приблизно з грудня місяця холодильне устаткування планується використовувати для зберігання розсади на наступний рік. Розсада буде зберігатися замороженою при температурі – 10С. Така розсада має великий потенціал для приживлення, вона стійка до несприятливих впливів. Крім того, що дуже важливо, група зможе зекономити на придбанні розсади  наступного року. За зимовий період планується зберегти таким чином близько 100 000 саджанців, які у подальшому плануються для висадки на полях.

ФГ «Сімейна ферма Тертичні» https://kirolagro.com