[widgetkit id=368]

Важливо розуміти, чим займаються фермери, що вирощують, куди продають, які обсяги, з ким працюють, хто знаходиться по сусідству. Познайомившись з клієнтами, ми більше розуміємо, що їм потрібно. Люди завжди більш відкриті на своїй території, тут вони охочіше розповідають про свої проблеми, ніж в офісі.

Сільгоспвиробник Євген Леонідович відмовився від комфортного життя заради улюбленої справи. Персиковий і яблучний сади, малинник неподалік села Галицинове закладав у 2013-2014 роках, тепер пожинає перші плоди, але всі кошти вкладає в розвиток справи. Цього року поруч з малинником висадив поле суниці садової, в планах - черешневий сад. Дізнавшись, що землі під посадку гуляють давно, Дмитро Ніколаєв пропонує вирощувати органічні ягоди. На таку землю отримати органічний сертифікат не так складно, зате органічні ягоди - істотне зростання прибутку.

Олександр Володимирович вирощує овочі борщового набору неподалік від села Прибузьке Вітовського району. Чимало земель його підприємства під зерновими, але він готовий переорієнтувати бізнес під вирощування томатів - помідори завжди затребувані виробниками томатної пасти. Єдине, що потрібно врахувати: щоб отримати хороший прибуток, потрібні обсяги. В планах оснастити овочесховище сучасним холодильним обладнанням і продовжити сезон зберігання овочів до квітня-травня, коли формується краща ціна на овочі борщового набору.

Багато виробників овочів і фруктів сприймають плодоовочівництво як перспективне з точки зору заробляння коштів, і навіть вважають, що воно вигідніше, ніж виробництво зернових культур, - резюмує Дмитро Ніколаєв. - Потрібно розуміти, що овочі та фрукти вимагають післязбирального доопрацювання для створення продукту, який потрібен споживачу. Сортовані, упаковані, заморожені, сушені або консервовані овочі, фрукти й ягоди коштують дорожче, і фермер отримує прибуток на порядок вище.