Близько 70 виноградарів Запорізького краю стурбовані перспективами нового сезону. Щедрий виноградний урожай 2018 го року не приніс очікуваного прибутку. Складні погодні умови, часті дощі в момент формування грона, рвали ягоду зсередини, псували її товарний вигляд. На реалізацію зірваних грон у виробників були лічені години, в іншому випадку виноград йшов на переробку. Оптовики пропонували неймовірно низьку ціну – всього 5-7 гривень з виноградника, багато хто погоджувався і на це, щоб вийти в нуль.

[widgetkit id=460]

- Жінки-фермери Михайлівського району Запорізької області на чолі з Ольгою Лебідь об'єднали свої зусилля з СПП "Лана", вивчили ринки збуту і прийняли рішення везти виноград на ринок "Столичний", - розповідає Геннадій Подшивалов, керівник ІКЦ "Агро-Таврія". - Доставка 1 кг винограду складала 6 грн., на ринку виноград продавався по 25-30 грн., кольорові сорти дорожче, ніж білі. В результаті ті, хто ризикнули й агрегували партію товару, заробили на 20-30% більше, ніж виробники, що реалізували свою продукцію на місці самостійно.

Геннадій Подшивалов підкреслив, що для успішної консолідації необхідно вирощувати однорідну продукцію, дотримуватися єдиної агротехнології і для продажу стабільно надавати якісні ягоди.

Учасники конференції погодилися з тим, що такий формат реалізації більш вигідний: і ціна вище, і не потрібно думати, куди збувати виноград. Однак, як каже фахівець з розвитку плодоовочевого ринку UHBDP по Запорізькій області Станіслав Глущенко,  мало хто з виробників  готовий брати на себе відповідальність за об'єднання людей, роботу в групі, специфікацію товару і так далі, виноградарі чекають, що все це зробить хтось за них.  І звісно ж зроблять,  але ж  і отримають за свою роботу  непогану матеріальну  винагороду.

- Проект UHBDP готовий направляти, консультувати, однак рішення про спільне вирощування, спільний збут виробники винограду повинні приймати самі, - зазначає Станіслав Глущенко.

Учасники конференції "Прибуткове виноградарство" говорили про вихід на більш привабливі ринки збуту. Для цього потрібні сучасні сховища для винограду, можливість формування однорідних товарних партій  та  часткова переорієнтація на вирощування винограду сортів, які відрізняються лежкістю. Фахівці виноградної галузі рекомендували учасникам конференції  оцінити  можливість вирощування технічних сортів винограду з подальшою переробкою. Кабінет Міністрів України спростив процес отримання ліцензій для малих виробників винопродукції, цей крок сприятиме розвитку крафтового виноробства.