2016.05.24 vrozgay chereshni

Так, значні пошкодження генеративних бруньок черешні внаслідок негативних погодних умов зимового періоду 2015-2016 рр., заморозків у березні — від мінус 0,5 оС до мінус 7,5 оС, у квітні — до мінус 0,5 оС, а також несприятливі погодні умови під час цвітіння дерев (роси, опади, висока відносна вологість повітря) зумовили дуже низький рівень очікуваної врожайності більшості промислових сортів усіх строків достигання.

«Потенційний врожай плодів черешні сортів Крупноплідна, Анонс та Мелітопольська чорна за прогнозами не перевищить у середньому 10-15 ц/га. Водночас, ряд сортів, таких як Талісман, Валерій Чкалов, Франц Іосиф та інші відзначені майже повною відсутністю врожайності», — сказано у повідомленні.

Також додається, що в середньому по сортах рівень врожайності насаджень черешні у цьому році не перевищить 50% від показників 2015 р. і відповідає категорії «нижче середньобагаторічного».

«Крім того, значна кількість опадів у першій половині травня (51,3 мм), що вже перевищила середньобагаторічну місячну норму, зумовила значне розтріскування плодів черешні ранніх строків достигання та значний прояв грибкових захворювань (плодової гнилі). Це, в свою чергу, призведе до додаткових втрат врожаю плодів та зниження його якості», — зазначається у повідомленні.

Джерело: http://kurkul.com