Третій рік поспіль Канадський проект UHBDP спільно з ТОВ «Синергія Е» проводить тематичний агро-тур «Павловнія: практичний досвід вирощування».

Попередні заходи проходили на демонстраційному майданчику і на ділянках промислового вирощування павловнії –  Paulownia Clone in Vitro 112, які розташовані в с. Арчепитівка (Подільський район Одеської області).

Цього року учасники заходу завітали до с. Барабой (Одеський район Одеської області). Тут на ділянці площею 2,5 га Paulownia Clone in Vitro 112 вирощує ФОП Аксентій І.П. А керівник компанії «Синергія Е» Олександр Гонцов здійснює безпосередній контроль над усіма процесами догляду за деревами.

Що це за дерево, павловнія, і як заробити на його вирощуванні? Це питання цікавить все більше потенційних інвесторів. Адже павловнія –  це саме швидкозростаюче дерево в світі: за 6 років дерево виростає до 16 метрів у висоту і до 30 см в діаметрі стовбура. Ділову деревину павловнії використовують для виробництва пиломатеріалів, паркету, меблів, музичних інструментів та інших виробів, зберігаючи інші дерева, термін відтворення яких становить від 50 років і більше. Сучасні тенденції розвитку світової деревообробної промисловості підтверджують постійне зростання попиту на якісну ділову деревину. Ринок збуту для виробників деревини з павловнії гарантований!

Крім представників господарств, які розглядають варіанти інвестування своїх фінансів у вирощування павловнії, в заході взяли участь провідні фахівці Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України Михайло Гументик і Олег Атаманюк.

Консультант з питань садівництва компанії «БТУ-Центр» Володимир Силенко розповів учасникам про комплексне використання біопрепаратів у технології вирощування павловнії. Компанія розробила і успішно апробувала на ділянках ТОВ «Синергія Е» технологічну карту щодо захисту дерев від хвороб і шкідників.

Представники компанії «Терра Тарса Україна» В'ячеслав Адиров і Максим Перепелиця презентували комплексні добрива, які необхідні для харчування павловнії особливо в перші роки росту дерев.

Керівник компанії «Синергія Е» Олександр Гонцов відповів на всі запитання учасників заходу, як щодо агрономічних особливостей догляду за деревами з моменту посадки і аж до отримання першої деревини, так і щодо особливостей побудови стабільного бізнесу.

Натхнені корисною інформацією учасники всі «в один голос» відзначили, що цінність заходу полягає в отриманні саме практичних знань безпосередньо на ділянці вирощування дерев «із перших вуст» фахівця, що має унікальний досвід у вирощуванні цих дивовижних дерев.