[widgetkit id=197]

Метою заходу було покращити знання майбутніх аграріїв у використанні нових технологій вирощування картоплі на крапельному зрошенні.

Захід розпочався на СК «Радянська Земля», господарем якого є Максимов Олександр Павлович.

Не зважаючи на несприятливі погодні умови (через сильну зливу дорога до поля була затоплена водою), завдяки співвласнику кооперативу «Радянська Земля» - Максимову Максиму Валерійовичу, який запропонував відвести всіх гостей на своєму позашляховику, захід розпочався вчасно. Семінар проводив лектор ХДАУ – Лавренко Сергій Олегович.

Він детально розповів низку аспектів, яких необхідно дотримуватись під час вирощування каротоплі, зокрема:

Максим Валерійович, зі своєї сторони, розповів технологію, яку він застосовує на своєму господарстві і має врожайність картоплі близьку до 50 кг/га.

Також  від лекторів студенти дізнались про сучасні меліоративні заходи, які застосовують від засолення ґрунту.

Студентам і присутнім цікаво було подивитись та дізнатись про систему крапельного зрошення, яку застосовують при вирощуванні картоплі.

Максим Валерійович розповів з чого складається система зрошення, яка зрошувальна норма вноситься під дану культуру та багато іншого. Він звернув увагу на те, що кожного року береться аналіз води на вміст в ній солі, так як зрошення проводиться від Інгулецької зрошуваної системи і вміст солі значно перевищує вказану норму.

Завдяки заходу учасники отримали корисні поради та рекомендації, які зможуть застосувати у науковій роботі на базі університету, а також передати отримані знання своїм рідним та знайомим, які займаються вирощуванням картоплі.

Нагадуємо, що із переліком запланованих заходів можна ознайомитись в календарі подій.