Учасники групи агровиробників «ГРІН ФАРМ» з с. Берізки Миколаївської області отримали грант від UHBDP та придбали трактор і навісне обладнання. У складі групи: учасники бойових дій, волонтер та жінки.

Вони вже знали про досвід групи СОК «Оберіг Агро», тому у січні 2021 року стали учасниками проекту UHBDP і через два місяці взяли участь в конкурсі грантів для ветеранів. Повернувшись з війни, вирішили розвивати свій бізнес на землі, шукали заміну зерновим культурам.

Група отримала консультацію фахівця з лікарських рослин О. Губаньова, він запропонував для вирощування декілька сортів лікарських рослин, які на сьогодні є актуальними на українському ринку. Після спілкування з представниками ТОВ «Натуральні есенції» група вирішила спробувати вирощування шавлії лікарської на 0,7 га.

Протягом процесу вирощування продовжується агросупровід групи: хлопці активно спілкуються з О. Губаньовим, тому шавлія гарно росте, ділянка в гарному стані.

Тепер актуальне завдання – збут. Іде активне вивчення ринку лікарських рослин, ведуться перемовини з потенційними покупцями, розглядуються різні варіанти: здати врожай цього сезону виробникам фіто-чаїв, у наступних сезонах збільшити площу, розширити лінійку лікарських або ефіро-олійних культур, які доцільно вирощувати під конкретного закупівельника на умовах довгострокових договорів.

Ще одну гарну новину розказали хлопці. Інші ветерани району, які мають ділянки, пропонують об’єднатися. ТОВ «Сільськогосподарська компанія «ГРІН ФАРМ» веде перемовини з цими ветеранами, планує оформити взаємовідносини шляхом заключення договорів. Це співпадає зі стратегією групи, яка передбачає розширення виробництва та розвиток агро-бізнесу.