2016.07.07 alpine Strawberry

За даними експертів, у 2015-2016 роках в Україні різко збільшилися промислові посадки цієї лісової ягоди.

«У 2016 році за затребуваністю посадкового матеріалу до малини та лохини додалася новинка українського товарного виробництва ягід — суниця альпійська. Ця ягода схожа на лісову суницю. В Україні почали закладати поля під цією ягідною культурою, і у нас достатньо замовлень», — розповіла Ліліана Дмитрієва, директор розплідника плодовоягідних культур «Брусвяна».

«Якщо раніше ми реалізовували розсаду суниці альпійської тільки для присадибних ділянок, то в минулому році вперше виконали замовлення для промислового виробництва, для чого заснували плантацію в 0,5 га. У 2015 році наші клієнти заклали експериментальні поля, а в 2016 — вони розширюються. Відповідно, ми розширили площі під суницею альпійської до 3 га, але ще продовжуємо укладати контракти, і плануємо ще збільшувати площі під розсадою суниці», — додала вона.

За словами експерта, плантації суниці альпійської з'явилися вже і в Західній Україні. Перевагою ягоди вона вважає чудовий аромат і високу врожайність.

«Думаю, що через кілька років суниця альпійська стане масовим товаром на українських прилавках», — резюмувала Дмитрієва.

Джерело: http://agravery.com