За даними Інформаційно–аналітичного центру «Шувар», ціни на малину в Україні з початку серпня впали майже в 1,5 рази. Тобто ситуація на ринку почала розвиватися за сценарієм, який зовсім не відповідає очікуванням українських виробників. Нагадаємо, ще на початку серпня українські господарства пропонували малину за рекордно високою ціною 38-40 UAH/кг, і багато фермерів були впевнені, що ціни вже не впадуть нижче цього рівня, а дехто розраховував реалізовувати малину восени по 45 UAH/кг. Але зараз ціни на гуртові партії малини вже становлять близько 23-25 UAH/кг, а збут, за оцінками виробників, не можна назвати досить активним.

"Падіння цін до такого рівня було очікуваним, бо останні кілька років комерційні площі під малиною суттєво розширилися. При цьому, фермери робили акцент саме на ремонтантних сортах малини. Цього року зацікавленість в цьому напрямку зросла ще більше, бо минулого сезону саме восени ціни на українську малини сягнули рекордних показників через поганий врожай малини в Польці та Сербії. Але у 2016 році польські фермери планують зібрати досить непоганий врожай малини. Саме через такі очкування, попит на українську малину з боку європейських компаній помітно знизився порівняно з минулим роком. Це досить швидко відбилося на цінах внутрішнього ринку", – розповідає Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

За даними пані Гетьман, багато виробників останні роки інвестували переважно у невеликі насадження малини, тому зараз, навіть на тлі помітного збільшення загальної пропозиції, переробникам досить складно знайти господарство, яке зможе запропонувати одразу більше, ніж 2-3 тони сировини. Саме через це, фермери вимушені реалізовувати малину здебільшого на свіжому ринку на території країни, де втриманню ціни перешкоджає велика пропозиція відносно недорогих сезонних фруктів.

Збирання ремонтантної малини у Польщі розпочнеться вже за кілька тижнів. Саме тоді буде більше зрозуміло, на яку ціну ремонтантної малини можуть розраховувати українські виробники.

Джерело: shuvar.com