2016.01.21 3 650x400

Як повідомляють у Держслужбі геодезії, станом на кінець 2015 року, в Україні із суб'єктами господарювання укладено 50,762 тис. договорів оренди земель сільгоспзначення державної форми власності.

При цьому проведений відомством моніторинг укладених договорів показав, що більше від половини — 51% — укладено з орендною ставкою нижче 3% від нормативної грошової оцінки землі, що суперечить чинному законодавству.

«У абсолютних цифрах це 25 661 договір. Ще 8% (4 131) угод відповідають вимогам законодавства, тобто ставка плати за користування землею в них дорівнює 3% від НГО. По 38% (19 196) договорів орендна ставка визначена на рівні 4-7% від НГО. Мінімум угод — 3% (1 774) визначають орендну плату у 8% та більше від НГО, що наближено до вартості користування сільськогосподарськими землями приватної форми власності», — уточнюється у повідомленнні.

Найбільша кількість договорів із заниженою вартістю оренди чинна у Запорізькій, Полтавській, Одеській та Київській областях.

«Жодної угоди оренди сільгоспземель державної власності із орендною ставкою менше 3% не укладено у Харківській та Миколаївській областях, у Донецькій області укладено 1% таких договорів», — додають у відомстві.

«Немає жодної причини, чому державна земля з відповідними якісними показниками має надаватися в користування фактично безкоштовно. Тому ми ініціюємо перегляд договорів оренди з метою приведення їх, по-перше, у відповідності із вимогами законодавства й, по-друге, з ринковими реаліями», — зауважив голова Держслужби геодезії Максим Мартинюк.

Мартинюк додав, що з урахуванням ринкової кон'юнктури й сформованої в Україні аграрної практики фахівці вважають найбільш оптимальну вартість оренди землі на рівні 8% від нормативної грошової оцінки, термін дії договору — 7 років.

Джерело: http://agravery.com