2015.10.13 147526 52115

«У ситуації, коли в Китаї чекають хороший новий урожай, і накопичені пристойні запаси волоського горіха з Каліфорнії, низький попит на волоський горіх нового врожаю не дивує», — йдеться в повідомленні.

За інформацією, поточна ситуація на глобальних ринках волоського горіха не могла не позначитися на цінах останніх угод зі східноєвропейськими пакувальниками. В Україні, Молдавії, Румунії та Угорщини в цьому році також очікуються хороші врожаї волоського горіха, але, незважаючи на те, що пройде якийсь час, перш ніж дешевий американський волоський горіх з'явиться на європейських ринках, ринок входить в перехідний період, коли високі ціни на волоський горіх старого врожаю будуть рухатися в бік більш низьких цін нового врожаю, або навпаки.

Крім того, східноєвропейські пакувальники мають у запасі 1-2 місяці до підходу нового врожаю, але вони повинні будуть дотримуватися американських цін, щоб встигнути розпродати старі запаси. Швидше за все, перші пропозиції по новому врожаю волоських горіхів від східноєвропейських пакувальників з'являться до кінця вересня. І якщо не буде проблем на кордоні з Україною, а в цьому році це малоймовірно, перші фури покинуть Україну в середині жовтня.

«Перші пропозиції щодо нового урожаю волоських горіхів знаходяться на рівні 8 євро/кг за LH80%. Швидше за все, вони базуються на перших реченнях приходять з Каліфорнії і не відображають актуальні ціни на східноєвропейських ринках. Протягом найближчих 10 днів мають надійти реальні пропозиції, і ціни повинні бути нижче американських. Нижче пропонується волоський горіх з України за спотовими цінами», — резюмують аналітики ринку.

Джерело: http://agravery.com