[widgetkit id=217]

Зустріч розпочалась з того, що експерти з овочівництва відвідали господарства сільгоспвиробників та провели перевірку густини покриття при наявній техніці та технології захисту рослин за допомогою лакмуса і надали рекомендації щодо захисту плодоовочевих культур.

Починаючи з першого господарства Світлана Добриніна захопила увагу присутніх тим, що наочно визначила шкідника на листках огірка. Керівник господарства Усаян Джазо та його дружина Харламова Анна гадали, що їх культури вражає кліщ, та обприскували огірок акарицидами, а насправді то була тля.

На другий день на території ФГ Гусаян, Борис Бордман запропонував керівникові показати як він та його колеги обприскують огірки в закритому ґрунті. Кожен з фермерів робив оприскування по-різному і тому, Борис індивідуально надавав поради, щодо покращення технології обприскування. Також він проконсультував учасників щодо використання нових форсунок під час обприскування. А також виділив нагальну потребу у використанні особистих засобів захисту під час роботи з пестицидами.

Після надання консультацій на місцях спеціалісти разом з учасниками відправились на місце проведення лекцій. Гості на семінарі протягом двох днів із захопленням слухали дуже цікаві та повчальні лекції ізраїльських експертів. Під час та по закінченню кожного виступу лекторів, присутні не могли втриматись, щоб не задати по декілька питань, тому що експерти розповідали настільки геніальні і водночас елементарні речі, про які в Україні мало хто чув. По закінченню дводенного семінару гостям видали сертифікати про участь в заході. Ще довго гості не могли відпустити лекторів відпочивати, задаючи безліч питань і запрошуючи їх до себе на господарства. Нажаль лектори були вимушені їхати готуватись до наступного семінару в м. Миколаїв.

За результатам зустрічі були визначені головні проблеми, з якими зіштовхуються овочівники під час вирощування культур в закритому та відкритому грунті, а також методи їх вирішення. Про подальші заходи ви можете дізнатись в календарі подій.