2016.01.09 f7626f2f12583 L

Документ зареєстровано у Верховній Раді (р. № 3749).

Законопроект пропонує внести зміни до ст. 209 Розділу V Податкового кодексу.

«Змінами, зокрема пропонується застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ сільськогосподарським підприємством зі сплатою податку на спецрахунок для власного використання», — йдеться в пояснювальній записці.

Згідно законопроекту, «оподаткування сума податку на додану вартість, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку — для інших виробничих цілей. Зазначені суми податку на додану вартість акумулюються сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках, відкритих в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України».

З повним текстом законопроекту можна ознайомитися тут.

Нагадаймо, наприкінці грудня 2015 депутати внесли зміни до Податкового кодексу України. Згідно них, позитивна різниця між сумою податкових зобов'язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду, визначена:

а) за операціями з сільськогосподарськими товарами/послугами (крім операцій із зерновими і технічними культурами та операцій з продукцією тваринництва) підлягає перерахуванню:

б) за операціями із зерновими і технічними культурами підлягає перерахуванню:

в) за операціями з продукцією тваринництва підлягає перерахуванню:

Як повідомляло Agravery.com, фракція «Батьківщина» зареєструвала законопроект про повергнення спецрежиму ПДВ для аграріїв.

Джерело: http://agravery.com