2016.04.12 berry

За словами експерта, компанії зі Скандинавії проявляють зацікавленність до українських ягід. Однак для успішного виходу на скандинавський ринок українським виробникам необхідно виконати низку потреб.

«Насамперед, це стосується якості ягід, оскільки вимоги до продукції, що надходить на свіжий ринок, доволі високі. Вона має бути однорідного кольору, без видимих пошкоджень, мати солодкий та водянистий смак. Для того щоб відповідати цим вимогам, українські садівники повинні максимум уваги приділяти термінам збору врожаю, а також слідкувати, щоб ягоди під час транспортування до охолоджувальної станції не потрапляли під дію прямих сонячних променів», - констатє експерт.

За словами Т.Уотсона, ягоди мають бути охолодженими не пізніше години після збирання, в іншому випадку зволікання може негативно позначитися на якості. Також спеціаліст звертає увагу постачальників на необхідність пакування продукції, враховуючи що вимоги покупців в даному випадку можуть бути різними.

«Тут все залежить, насамперед, від вимог імпортерів, - пояснює експерт. – В деяких випадках вони вимагають, щоб фермери пакували ягоду в пластикові порційні коробочки по 100, 125, 250 або 500 г. Деякі покупці, навпаки, надають перевагу закупці ягід в ящиках по 5 чи 10 кг».

Найбільш популярними ягодами на ринку Скандинавії, за словами Т.Уотсона, є суниця та темні сорти черешні. Також доволі перспективними ягодами для експорту в цьому напрямку він вважає малину, лохину, а також ожину та агрус.

Джерело: http://www.fruit-inform.com