28.09.2015 1443266243 100326093818321

«Закони прийняти реально, але навіть за умови прийняття цих законів ми не готові до повномасштабного запуску ринку землі. Наша ініціатива - це проведення економічного експерименту щодо продажу земель сільськогосподарського призначення через аукціони. І тоді вже можна буде для громадян знімати мораторій десь в 2018 році, наприклад, або в 2019 році», - сказав Мартинюк, відповідаючи на запитання прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка про можливе зняття мораторію на продаж сільгоспземель з 1-го січня 2016 року.

За оцінкою глави Держгеокадастру, проведення таких аукціонів дозволить максимально вивчити поведінку покупців і продавців, а також звести до мінімуму падіння середніх цін на землю у разі масштабного виходу на ринок великої пропозиції земельних ділянок.

Нагадаємо, за словами Яценюка, Україна не зможе запустити повноцінний ринок землі з 2016 року на існуючій нормативній базі, тому Міністерство економічного розвитку і торгівлі України спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства та Державною службою Геокадастр повинні сформувати пакет законопроектів, що сприяють запуску земельного ринку.

При цьому, за словами глави Держгеокадастру, на сьогоднішній день державний земельний кадастр заповнений лише на 11%. Для завершення інвентаризації земель необхідно близько 2,5 млрд грн, які відомство планує залучити у міжнародних фінансових організацій.

Зняття мораторію на продаж земель повинно бути підкріплене чіткою нормативною базою, адже без неї може початися тотальний хаос серед землевласників. Варто також встановити цільову цінову політику щодо всіх типів земель залежно від місця знаходження. Ринкові механізми повинні допомогти у формуванні таких цін.

На сьогодні, мораторій на відчуження земель стримує розвиток ринку нерухомості, а також сільського господарства. А тому 2018 рік може кардинально змінити українську економіку. Очікуємо на позитивні зміни!

Владислав Рошкевич, оглядач

Джерело: http://ua-ekonomist.com