2015.12.02 npp news 1396446200

«2015 рік був досить складним для виробників овочів, і теплична галузь не стала винятком. Якщо в минулі роки для українських тепличників рятувальним кругом була Росія, то після введення заборони на ввезення української плодоовочевої продукції на російський ринок перед виробниками гостро стало питання «Куди продавати?», — розповіла Марія Лакеєва в ході свого виступу. -— Так, частина продукції була вивезена через Крим і Білорусь, але в порівнянні минулими роками обсяги помітно знизилися».

На думку експерта, одним з найбільш ймовірних шляхів виходу з ситуації, що склалася стане вихід на ринки ЄС, але і тут є чимало проблем.

«На сьогодні без обов'язкової сертифікації можна везти тепличні овочі в Польщу та країни Прибалтики, — продовжує експерт. — Для виходу на інші європейські ринки без сертифікації ніяк. Але, є ще одна проблема — регулярність поставок продукції. На жаль, зараз тільки одиничні комбінати можуть собі дозволити регулярний експорт. Для решти виробників є тільки один вихід — об'єднання».

Так само пані Лакеєва зазначила, що в майбутньому сезоні виробникам тепличної продукції як ніколи треба працювати над якістю своєї продукції, оскільки навіть незважаючи на конкурентоспроможність в ціновому плані, необхідно ще й виграти і в плані якості.

Джерело: http://agravery.com