2015.11.13 IMG 9027

«Українська заявка на приєднання до GPA (Угода про публічні закупівлі) була одноголосно схвалена сторонами угоди. Шлях, який розпочався у 2011, нарешті добіг успішного кінця», — сказав він.

«Це однозначна дипломатична перемога України, приєднання до підугоди в рамках СОТ, яка відкриває взаємний доступ до ринків публічних закупівель», — додав заступник міністра.

Він зазначив, що ринки інших країн були для наших виробників закриті.

«Ми фактично приєднуємось по схемі "ми не міняємо нічого в нашому законодавстві — але отримуємо доступ до ваших ринків"», — підсумував заступник міністра.

Багатостороння Угода GPA регламентує процес закупівлі товарів і послуг державними організаціями країн-членів СОТ. Оригінальна версія Угоди була прийнята в 1996. У 2011 був створений оновлений текст Угоди з урахуванням нових умов ринку держзакупівель.

Протокол про внесення поправок в текст Угоди був підписаний 2 роки тому, а офіційно документ набув чинності у квітні 2014 після того, як був схвалений двома третинами країн-членів СОТ. Новий текст GPA містить положення, що відображають позитивні сучасні тенденції у сфері державних закупівель, такі як боротьба з корупцією, активне придбання технологій із захисту навколишнього середовища та використання систем e-Procurement.

На думку представників Всесвітньої торгової організації, нова версія Угоди дозволить країнам-учасницям поліпшити доступ до ринку держзакупівель для компаній, що ведуть справи в країні, і це дозволить економити щорічно близько 80—100 млрд дол. Угода GPA зараз поширюється на 43 держави (включаючи 28 країн ЄС).

Джерело: http://agravery.com