Амбітні плани виробників яблук України підняти ціни вище минулорічного рівня можуть провалитися через блокаду Криму.

Про це інформує «АПК-Інформ: овочі та фрукти». При цьому експерти проекту вважають, що вже в найближчі дні ціна може просісти нижче рівня минулого року, так як восени 2014 ціни на яблуко в Україні формувалися саме під впливом активного експорту в Росію.

«Проблеми з продажами яблука в українських господарствах виникли ще до оголошення ініціативною групою кримських татар про плани блокувати постачання продовольства з материкової України на територію Криму, — говорить Тетяна Гетьман, керівник проекту« АПК-Інформ: овочі та фрукти». — Уже в другій половині серпня українське яблуко почало здавати конкурентні позиції на ринку Росії через дорожнечу, тому фермери на початку осені змушені були знизити ціни для активізації експорту. Повна зупинка відвантажень яблук до Росії призведе до серйозного тиску на ціни внутрішнього ринку».

За даними агентства нині ціни на українське яблуко вже опустилися до торішнього рівня, хоча з початку збирання фермерам вдавалося продавати яблуко на 20% дорожче, ніж роком раніше. Необхідно відзначити, що цього року аналітики «АПК-Інформ: овочі та фрукти» прогнозують збільшення валового збору яблука в Україні мінімум на 6%, тому відсутність експорту в період масового збирання яблука в садах буде вкрай негативно впливати на ціну. У сформованих обставинах садівники сьогодні взагалі відмовляються продавати яблуко, яке потенційно можна зберегти хоча б до початку зими. Однак далеко не всі господарства мають достатні обсяги сховищ, тому, у міру просування прибирання в садах, пропозиція на ринку обов'язково буде збільшуватися, а ціни, відповідно — знижуватися.

Джерело: agravery.com