Цього тижня українські тепличні комбінати почали відвантажувти перші в цьому сезоні партії огірків на зовнішній ринок, пише ресурс agravery.com з посиланням на «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

Наразі «тепличники» експортують зазначену продукцію в середньому по 48 грн/кг (1,67 €/кг). Основними покупцями українських тепличних огірків виступають компанії з Польщі. Однак при цьому представники комбінатів зізнаються, що поки зібрати експортні партії огірків досить складно, оскільки вибірки в господарствах як і раніше невеликі через холодну погоду.

Проте минулого року експорт українських огірків розпочався на 1,5 тижні пізніше.

У той же час, на внутрішньому ринку попит на огірки досить невисокий. Крім того, гравці ринку повідомляють про досить жорстку конкуренцію з боку більш дешевої імпортної продукції, основні поставки якої ведуться з Туреччини. В умовах, що склалися, українські виробники змушені знижувати ціни.

Наразі вести відвантаження всередині країни господарства готові по 42-45 грн/кг (1,46-1,56 €/кг), а це на 10-13% дешевше, ніж тиждень тому. Однак, роком раніше комбінати реалізовували огірки на внутрішньому ринку фактично за тими ж цінами, що і сьогодні.