2015.12.2015 IMG 8635«Я переконана, що нам потрібно сьогодні активно вести перемовини з турецькими партнерами. За останні 10 місяців ми експортували в Туреччину сільськогосподарської продукції на суму $566 млн. 13% з неї - це олія і 10% - зерно. Ми маємо величезний потенціал для співробітництва. З 2010 року росіяни планомірно витісняли українських експортерів зерна з ринку Туреччини. Доля української пшениці в імпорті Туреччини з 2010 року впала в 5 разів, з 15% до 3%. Схожа ситуація щодо кукурудзи і олії. Тепер, вірю, все зміниться. Україна зможе не тільки відвоювати втрачені позиції на ринку Туреччини, але й наростити показники», - зазначила заступник міністра Владислава Рутицька.

Під час зустрічі сторони обговорили перспективи співробітництва, логістичні зручності доставки по Чорному морю, готовність української сторони активізувати співробітництво. Окремо зупинились на інвестиціях турецького бізнесу в Україну.

«В листопаді турецькі інвестори вже проінвестували Миколаївський екстракційний завод: планується модернізація і розвиток підприємства. Ми зацікавлені в тому, щоб турецький бізнес більш активно інвестував в сектор переробки агропродукції нашої країни», - додала заступник Міністра.


Довідково: Загальний товарообіг між Україною та Туреччиною за 10 місяців 2015 року становив 715,9 млн. дол. США.

Експорт становить 565,8 млн. дол. США, імпорт – 150,1 млн. дол. США.

Прес-служба Мінагрополітики

Джерело: http://minagro.gov.ua