Учасники українського фермерського руху готові йти на ринки Азії та Близького Сходу, але потребують підтримки держави.

Про це 30 вересня в ході конференції «Фермерське підприємництво 2015» розповіла голова Ради жінок фермерів України Людмила Клебанова, передає «Інфоіндустрія».

Експерт повідомила, що фермери південних регіонів України втратили ринки збуту в РФ і Криму, і тепер змушені освоювати нові ринки або закриватися. Головні перспективи для фермерів пані Клебанова бачить не в ЄС, а в країнах Близького Сходу.

«Ми втратили звичні для нас ринки, на яких завжди була наша продукція. В Європу нас не пускають, але є інші ринки. Перспективним є ринки Азії та Близького Сходу, які імпортують багато продуктів харчування. Чому ми їх не освоюємо? Для цього потрібна державна підтримка», — вважає глава фермерського руху.

Експерт застерігає про скорочення в Україні овочевого сектора виробництва, який завжди був традиційною нішею для фермерів.

«Ми втрачаємо і внутрішній український ринок. Мені боляче дивитися, коли в Україні імпортуються овочі борщового набору. а в країні скорочуються посівні площі під овочами. У 1999 році в Біляївському районі Одеської області фермери успішно розвивали галузь овочівництва, але до 2015 року вони перейшли на вирощування зернових. Причина — немає ринку збуту», — нарікає пані Клебанова.

Джерело: agravery.com