Українські виробники нарощують експорт очищеної цибулі до ринків ЄС, пише «Інфо-Шувар». Так за перші 9 місяців 2016 року на зовнішній ринок з України було відвантажено близько 850 тон цієї продукції. Це майже в 2,5 рази більше, ніж минулого року. 

Весь обсяг було спрямовано на ринок ЄС, а саме у Польщу та Великобританію.

«Наша компанія вже другий рік поспіль експортує чищену цибулю в ЕС. Цього року ми в кілька разів збільшили обсяги виробництва, але я абсолютно впевнений, що це є лише невелика частина того, що ми могли б зробити – розповідає Денис Сазонов, генеральний директор компанії «Грін Тім» - Великими перепонами для розвитку цього перспективного напрямку є, на перший погляд, дуже прості речі. Наприклад, часто працівники, які займаються безпосередньо чисткою цибулі, відмовляються виконувати елементарні правила безпеки та гігієни, що є обов’язковим в даному випадку. Через це нам дуже важко сформувати постійний штат відповідальних співробітників, вирішити цю проблему не дозволяє навіть підвищення зарплатні до рівня вище середнього. Крім того, для України є дуже типовим коливання вартості сировини, тоді як європейський покупець готовий працювати тільки на умовах ціни, зафіксованої в контракті. Наші фермери, нажаль, ще не розуміють наскільки важливим зараз є системний підхід у формуванні ціни та обсягів для клієнтів на внутрішньому ринку та зовні. Але, не дивлячись на ці, та інші проблеми я впевнений, що цей напрямок буде душе швидко розвиватись, бо зацікавленість в нашому продукті з боку ЕС зростає щорічно.»

Підприємства громадського харчування в ЄС зараз є головними споживачами української чищеної цибулі. При цьому, якщо ще минулого року майже половина всього експортного обсягу було реалізовано на ринок Польщі, то вже у 2016 році Великобританія стала головним партнером України в цьому напрямку. Слід також зазначити, що рекордний обсяг експорту української чищеної цибулі цього року було зафіксовано ще до початку основного сезону її продажу. В 2015 році саме на період з вересня до грудня припало майже 60% всього річного обсягу експорту.

Джерело: shuvar.com