2015.11.16 66433 1

«Вирощування ремонтантної малини сьогодні — доволі прибутковий бізнес для українських фермерів, — коментує ситуацію Олег Босий, експерт ягідного ринку України. — Інвестиції в закладку ремонтантної малинників практично порівнянні з інвестиціями в закладку малинників літніх сортів. У той же час саджанці ремонтантних сорти практично позбавлені ризиків загибелі від погодних катаклізмів, чого не можна сказати відносно літніх сортів малини, які часто страждають від весняного підмерзання».

Головним стимулом для розширення плантації під ремонтантної малиною стала рекордно висока ціна на цю ягоду в 2015 році. За даними «АПК-Інформ» овочі та фрукти », в серпні-вересні 2015 господарства продавали ягоду по 30-35 грн/кг, у той час як в червні ціни були майже в 1,5 рази нижчими. Зростання цін в кінці літа було спровоковано підвищеним попитом у підприємств, що спеціалізуються на шоковому заморожуванні ягід. Через загибель врожаю малини в Польщі та Сербії попит на українську заморожену малину в Європі виріс в рази, а ціни практично подвоїлися в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

За даними «АПК-Інформ: овочі та фрукти», з серпня по жовтень 2015 року Україна експортувала понад 1,4 тис. тонн замороженої малини, а це майже в 3 рази більше, ніж в аналогічний період минулого року. Практично вся українська малина була відправлена на ринок ЄС. На думку аналітиків «АПК-Інформ: овочі та фрукти», загальний обсяг експорту замороженої малини з України в 2015 році може перевищити результати минулого року мінімум в 2 рази.

Джерело: http://agravery.com