2016.02.25

«Міністерство налаштовано на системне реформування законодавства у сфері виноробства, його адаптацію його до європейських стандартів у відповідності до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Це, зокрема, визначення правил класифікації винних сортів винограду, дотримання стандартів ЄС в маркуванні та представленні продукції, захист географічних назв тощо», - повідомив Міністр.

За його словами, Міністерство розпочало дерегуляцію галузі. «Пропонуємо скасувати оптове ліцензування на торгівлю невеликим виноробам, які виробляють вино із власної сировини. За участі експертів та громадських організацій розроблено відповідний законопроект. Документ погоджено з усіма зацікавленими органами виконавчої влади і зареєстровано  у Верховній Раді. Чекаємо розгляду у профільних комітетах ВР та результативного голосування», - наголосив Міністр.

«Працюємо з іншими представниками ЦОВВ щодо спрощення ліцензування винного виробництва. 140 документів, необхідних для старту виноробного бізнесу, забагато навіть для радянської економіки. Європейський підхід вимагає радикального спрощення цих процедур, особливо для невеликих підприємств», - зазначив Олексій Павленко.

Він наголосив, що Мінагрополітики ініціює зміни до Закону «Про виноград і виноградне вино». Після їх прийняття суб’єкт господарювання зможе самостійно затверджувати технологічні інструкції, нові марки виноробної продукції, встановлювати гарантійні терміни зберігання готової продукції. «Пропонуємо скасувати затвердження проектної документації на виноградні насадження. Необхідність експертизи проектно-кошторисної документації визначатиме виробник. Мінагрополітики та ДФС опрацьовують зміни до Закону «Про державне регулювання обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» щодо електронного ліцензування та скорочення кількості ліцензій», - зауважив Міністр.

Він повідомив, що Мінагрополітики спрямувало до Мінфіну бюджетний запит щодо передбачення у проекті змін до Держбюджету-2016 фінансування за програмою “Держпідтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними”.

Прес-служба Мінагрополітики

Джерело: http://minagro.gov.ua