2016.02.10 870a 7ec0ffdcc722

З 1 січня 2016 році стартувала ЗВТ з Європейським Союзом, також на фінальній стадії запуск лібералізації торгівлі з Канадою. Необхідні документи Україна та Канада підписали ще в липні. Угода має дати поштовх активізації торгівлі між двома країнами. Згідно домовленостей, з моменту набуття чинності Угода відкриє для українських експортерів 98% канадського ринку товарів.

«В активній стадії відбувається підготовка до укладення Угоди про Зону вільної торгівлі з Ізраїлем. Тут як особливо перспективну продукцію для вітчизняних експортерів можемо назвати зернові, борошно пшеничне, кондитерську продукцію, соняшникову олію, насіння олійних культур тощо. Також відповідно до Програми діяльності КМУ до 2018 року передбачено підписання з урахуванням національних інтересів угод про створення ЗВТ з Туреччиною, Радою співробітництва арабських держав Перської затоки та Економічним співтовариством держав Західної Африки. На сьогодні проводиться робота з оцінки можливості наслідків укладання угод про вільну торгівлю з РСАДПЗ (Рада співробітництва арабських держав Перської затоки) та ЕКОВАС (Економічне співтовариство країн Західної Африки)», - сказала Владислава Рутицька.

«Наше завдання сьогодні – нарощувати аграрний експортний потенціал, відкривати нові ринки, робити все можливе для того, щоб українська продукція продавалася по всьому світу, а словосполучення "Made in Ukraine" чітко асоціювалося з найвищим рівнем якості і безпечності за доступну ціну», – додала вона.

Джерело: http://minagro.gov.ua