2015.11.19 3vPRto4D

Про це повідомив генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов, який відзначив вичерпання вітчизняними виробниками значної кількості квот.

10 березня 2016 року були повністю вичерпані квоти щодо безмитного ввезення в ЄС українського цукру і ячмінної крупи. По борошну, меду, сокам і кукурудзі вони обрані на 86,9%, по пшениці і м'якій пшеничній муці — на 74,5%, по вівсу — на 50%.

Руслан Іллічов зазначив, що в 2015 році експорт України до Євросоюзу скоротився на 25% в грошовому вираженні. Втрати валютної виручки на 13 лютого 2016 року склали 4 млрд дол (з 17,08 млрд дол.) І підкреслив, що негативна динаміка спостерігається досі.

«Найбільше скоротилися поставки нашої продукції в Польщу та Угорщину», — зазначив Іллічов.

І запевнив, що головна причина падіння поставок — це саме невисокі квоти на український експорт.

«Питання перегляду квот вже піднімалося в ході зустрічей ФРУ з найбільшими бізнес-об'єднаннями Європи і на засіданні Платформи громадянського суспільства, що функціонує відповідно до угоди про асоціацію Україна-ЄС. Європейські партнери готові нас підтримати, якщо розмова буде йти про перегляд галузевих квот в рамках загального квотування», — сказав Іллічов.

І повідомив, що 26 квітня має відбутися ще одна зустріч з європейськими партнерами. Щоправда, поки щп не відомо, хто буде брати в ній участь з української сторони.

«Невідомо, хто буде формувати спільну позицію нашої країни, і говорити про галузеві потреби щодо поставок. Тому ми пропонуємо об'єднати позиції всіх галузей бізнесу в єдиний документ, і з ним йти на переговори», — підкреслив Іллічов.

На поточний момент, за його словами, для українських експортерів важливе вирішення чотирьох ключових проблем: перегляд імпортних квот, зниження імпортних мит на товари українського машинобудування автомобільної промисловості та електрообладнання, продовження роботи режиму генералізованої системи преференцій (системи тарифних преференцій ЄС щодо імпорту товарів, вироблених в найменш розвинених країнах і країнах, що розвиваються), а також прискорення процедури двостороннього узгодження системи ветеринарного і фітосанітарного контролю.

Джерело: http://agravery.com