Мінагрополітики веде переговори з Європейською комісією про виділення окремих квот на безмитне ввезення органічної продукції в ЄС, щоб виробники звичайної і біо-продукції не претендували на одну і ту ж квоту.

Про це повідомила заступник міністра агрополітики з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, повідомляє «http://agravery.com».

«Ми вважаємо, що це неправильно, враховуючи стрімкий розвиток нашого органічного виробництва та експорту. Тому є така тема, вона в роботі», — сказала Трофімцева.

Вона зазначила, що переговори ведуться також і в напрямку зниження регуляторних бар'єрів для експорту української органічної продукції в ЄС. Зокрема, темою дискусій є необхідність подвійної перевірки біо-продукції на відповідність стандартам при експорті — перед перетином кордону і в країні призначення.

Як повідомлялося, за даними Федерації органічного руху України, за останні вісім років споживання органічних продуктів в Україні зросло в 34 рази — до 17 млн євро в 2015 році з 0,5 млн євро в 2008 році.