[widgetkit id=535]

Уперше ціла команда досвідчених фахівців, до складу якої увійшли: агрономи-консультанти, маркетолог, фінансовий аналітик і консультант зі збуту та продажів - супроводжуватимуть виробників протягом усього сезону 2020 року. Така системна консалтингова та сервісна підтримка спрямована на те, щоб допомогти об'єднанням виробників системно розвинути бізнес, підвищити прибутковість та вивести підприємства на новий рівень. Збільшити прибуток та покращити показники планується через підвищення врожайності та товарної якості врожаю, побудову системи збуту для виходу на нові ринки, а також фінансове планування та системне використання маркетингу.

Групи-учасники були обрані в результаті первинних та фінальних інтерв’ю, аналізу існуючих груп з точки зору ряду показників (кількісний склад, виробничі показники, готовність слідувати вказівкам та рекомендаціям, а також нести фінансові витрати) відбору з-поміж груп – партнерів Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP.

– Для малих виробників участь у цьому проекті – можливість вийти на якісно новий рівень, – вважає консультантка з маркетингу та директорка «Органік бізнес-школи», Олена Дейнеко, яка координує проект «Підвищуємо прибутковість виробників». - Виробники спільно з фахівцями навчаються працювати професійно і з агротехнологіями, і зі збутом та маркетингом, і з плануванням та економікою підприємства. Ми плануємо до кінця року не просто допомогти виробникам збільшити виручку, але перетворити бізнес на більш системний та професійний. Також ці групи з часом можуть вирости в повноцінні кооперативи».

На першому етапі, у лютому-березні 2020 року, консультант зі збуту Олександр Приходько провів аудит ситуації, визначив стратегії та ресурси виробників. Сумісно з виробниками був проведений пошук нових каналів збуту та переговори з потенційними закупівельниками, складені плани збуту для кожної групи. Агрономки, Ганна Луцько, вона працює з виробниками ягід з села Рибальчого, та Зіновія Єлінська, яка супроводжує групу виробників картоплі в селі Нова маячка, проаналізували лабораторні дані показників грунту та води, створили технологічні карти вирощування, надали постійний супровід виробникам.

Проект реалізується спільно з регіональними організаціями - партнерами UHBDP – ГО «Рада жінок-фермерів Херсонської області» та ГО «Земля Таврії».

Протягом всього періоду реалізації проекту ми будемо ділитися з вами, як просуваються справи у виробників: з якими викликами зіткнулися та як вийшли з ситуації. Досвід роботи наших груп має стати публічним та корисним для усіх тих, хто також планує об’єднатися та побудувати прибутковий бізнес.

Схожі матеріали

{loadmodule mod_related_items,Схожі матеріали}