МНАУ – навчальний заклад з великим потенціалом, незважаючи на те, що є наймолодшим серед аграрних ВНЗ ІІІ-IV р.а. півдня України. Днями в цьому переконався менеджер Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва Дмитро Ніколаєв.

[widgetkit id=380]

Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва вже декілька років взаємодіє з Таврійським державним агротехнологічним університетом, з Одеським державним аграрним університетом та Херсонським державним аграрним університетом, а цього навчального року почалось співробітництво з МНАУ.

- Наш університет самодостатній, наші студенти одержали перемогу у 30 всеукраїнських студентських олімпіадах, але проблема з практичною складовою є. Співпраця з UHBDP допоможе імплементувати дуальний спосіб навчання, який є поєднанням теорії у вищому навчальному закладі та практики на підприємстві, - сказав ректор Миколаївського національного аграрного університету В’ячеслав Сергійович Шебанін під час зустрічі з Дмитром Ніколаєвим.

За програмою UHBDP «Агроінтернатура» студенти аграрних ВНЗ мають можливість проходити стажування у найкращих сільськогосподарських компаніях, провідних фермерських господарствах та отримувати стипендію від Проекту. UHBDP також організовує стажування викладачів та студентів аграрних університетів у Ізраїлі, бо проект співпрацює з MASHAV – Ізраїльським агентством міжнародного співробітництва в цілях розвитку при Міністерстві закордонних справ Держави Ізраїль.

- Я сподіваюсь, що можливостей для студентів буде більше, оскільки Проект розвивається і пропонує нові підходи та ідеї, адже ми не приходимо в країну з готовими рішеннями. Відчуваючи, що студентам потрібно щось нове, ми намагаємося удосконалити, додати нове, бо розуміємо, що навчання – це дуже важливо, а знання – це той фундамент, на якому будується все інше, - відзначив Дмитро Ніколаєв. – На півдні України спостерігається дефіцит аграрних кадрів. Ми показуємо компаніям, з якими співпрацюємо, що є навчальна база, є ВНЗ, обирайте студентів, запрошуйте, виховуйте спеціалістів для себе, а ми готові фінансувати практичну підготовку протягом 3 місяців. Я сподіваюсь, що разом ми підготовимо кадри саме для плодоовочевого сектору.

Дмитро Ніколаєв познайомив студентів Миколаївського національного аграрного університету з можливостями, що надає Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва та закликав їх не гаяти часу, вчитися, працювати, щоб зі студентської лави бачити свій життєвий шлях, отримати впевненість у завтрашньому дні.

Нагадаємо, що в рамках співробітництва студенти МНАУ за підтримки UHBDP провели день практичної підготовки у фермерському господарстві Павлівських в Херсонській області та взяли участь у Дні поля в селі Дорошівка Миколаївської області.