22 вересня тут відкрилася перша в Україні пакувальна свіжа платформа, робота якої спрямована на експорт свіжих овочів та фруктів.

Такий об'єкт не випадково створений саме тут. За офіційними даними у Кам'янсько-Дніпровському районі більше 2 000 га землі зайняті теплицями. Разом вони виробляють близько 500 тисяч тонн огірків та помідорів на рік! Ринок збуту -актуальне питання для жителів цього регіону, оскільки від успішності реалізації продукції залежить добробут кожної родини у Кам'янсько-Дніпровському районі.

[widgetkit id=373]

Ідея створення пакувальної свіжої платформи належить керівнику компанії «Агрокоін» Андрію Чорному, який багато років займається вирощуванням овочів закритого ґрунту та має великий досвід торгівлі. Рік тому Андрій Чорний підготував бізнес-план, який схвалили і підтримали менеджери Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, що працює на півдні України за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади та Менонітської Асоціації Економічного Розвитку (MEDA). З травня 2017 року, в рамках реалізації програми зустрічних грантів UHBDP, «Агрокоін» почав будівництво й оснащення платформи. Програма зустрічних грантів працює за моделлю співфінансування, згідно якої більшу частину коштів вкладає саме підприємство.

- Сама доля звела мене з Канадським Проектом. Невеликий досвід реалізації продукції в Європу показав, що регіону потрібна така платформа, іноземний споживач пред'являє високі вимоги до якості та виду товару. Продукція повинна бути однорідною та охолодженою перед транспортуванням, - говорить Андрій Чорний. - Провели багато роботи, в деякі моменти здавалося, що це непідйомна ноша, багато разів опускалися руки, хотілося все кинути, відкласти на потім, але Проект підтримував та направляв. Завдяки командній грі, допомоги з боку канадських партнерів проект відбувся.

Про те, що відкриття такого об'єкта в Україні важливо для розвитку плодоовочевого бізнесу, свідчить увага з боку великих трейдерів, провідних торгових мереж України, представники яких приїхали в с. Водяне подивитися потужності об'єкта й обговорити можливості співпраці. Про те, що створення платформи - серйозний крок з розвитку ринку, говорить і Нік Рамзінг, міжнародний менеджер проектів MEDA:

- UHBDP та MEDA дуже раді, що такий проект сьогодні відкривається тут. Ми раді спостерігати, як росте бізнес Андрія, і тому, що його ідея реалізована. Все це відбулося завдяки нашій грантовій програмі, і це прекрасний приклад бізнес-моделі, яку ми хочемо бачити в Україні. Ми дуже раді, що завдяки цьому об'єкту відкриваються можливості не тільки для Андрія, але й для малих та середніх виробників, які зможуть завдяки консолідації своїх зусиль виходити на нові ринки збуту. Можливості об'єкта – передпродажна підготовка продукції та її продаж. Те, що ви бачите перед собою - серйозний крок з розвитку ринку, ми раді, що Запорізька ОДА підтримує такі кроки, такі проекти, є також інші отримувачі гранту в Запорізькій області. Ми сподіваємося, що цей об'єкт допоможе розвитку як села, так і регіону в цілому. Ми бажаємо добробуту та процвітання цьому регіону, а також тим дрібним і середнім виробникам, які тут працюють, - підкреслює Нік Рамзінг.

За словами менеджера Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва Дмитра Ніколаєва, для UHBDP цей проект був викликом, тому що у регіоні виробляється майже 500 тисяч тонн овочів, і реалізувати ці тепличні овочі - складне завдання.

- Такий об'єкт дозволить фермерам з Кам'янсько-Дніпровського району експортувати свою продукцію в інші країни. Цей об'єкт - тільки перший етап глобального проекту, який є у Андрія Чорного. Потрібно пройти сертифікацію, Андрій вже замислюється над подальшими кроками щодо розвитку свого бізнесу. Ми не говоримо, що робити, ми консультуємо та допомагаємо і будемо допомагати далі, - зазначає Дмитро Ніколаєв під час відкриття платформи.

Пакувальна платформа по агрегації плодоовочевої продукції – це необхідний елемент «холодного ланцюга» та ланцюга безпеки і сертифікації для післязбиральної доробки врожаю і підготовки свіжих овочів закритого ґрунту до експорту в розвинуті плодоовочеві країни Європи.

На будівельні роботи по реконструкції старого АТП пішло трохи більше 4 місяців. Приміщення переобладнане та оснащене сучасним холодильним, ваговим і вантажним устаткуванням, системою кондиціонування та системою озонування для дезінфекції приміщень.

Пакувальна платформа є першою чергою Логістичного центру по агрегації плодоовочевої продукції, яка зараз здатна приймати та обробляти до 80 тонн овочів на добу. Зібрані від малих та середніх виробників тепличні овочі будуть сортувати, упаковувати, палетувати і головне - швидко охолоджувати до температури 5˚С, щоб зберегти необхідну для вимог ринку (зокрема експорту) якість свіжої плодоовочевої продукції, подовжити термін її реалізації та транспортувати без втрат. Обсяг однієї товарної партії - 18,5 тонн.

Андрій Чорний каже, що усвідомлює, як складно буде налагодити та запустити всі виробничі і маркетингові процеси:

- Я докладу всіх зусиль, щоб це запрацювало та приносило плоди нашому регіону. Сьогодні просто перерізали стрічку, робота почнеться найближчими днями. Нам ще належить багато чого зробити. Отже, якість продукції поки оцінюється візуально. У планах робота з постачальниками продукції - для цього компанія наймає професійного агронома, який буде консультувати малих та середніх виробників щодо питань живлення і захисту рослин, щоб формувати товарні партії відмінної якості. Кваліфіковані менеджери приступлять до роботи з великими іноземними трейдерами.