Більш того, представники різних служб, фермери і бджолярі підписали меморандум про співпрацю.

[widgetkit id=407]

- Ні вітер, ні дикі комахи не замінять бджіл. Урожайність овочів після запилення збільшується на 30-40 відсотків, гречки - на 60-70 відсотків. І навіть збільшується врожайність соняшнику гібридного сорту на 50 відсотків. В саду без бджіл немає плодів, - стверджувала Віра Дмитрівна Іванова, кандидат сільськогосподарських наук МНАУ, закликаючи фермерів зберігати бджіл.

За словами керівника міського товариства бджолярів Андрія Галдіна, інсектициди, які застосовують у сільському господарстві для захисту рослин від шкідників, згубно діють на нервову систему бджіл, і останні гинуть. Неонікотиноїди мають властивість накопичуватися в ґрунті і навіть через рік вбивають корисних комах. В Європі цей засіб захисту рослин заборонено, в Україні застосовують, виправдовуючи тим, що безпечні для бджіл препарати коштують дорого і не всім по кишені, а біологічні засоби захисту не завжди ефективні. З боку фермерів сьогодні звучала пропозиція про державну компенсацію вартості малотоксичних засобів або репелентів, які додають в суміш для відлякування бджіл.

Представник головного управління Держпродспожівслужби в Миколаївській області Ксенія Дейнека констатувала, що минулого року зафіксовано загибель 1100 бджіл, було доведено, що 95 відсотків з них постраждали через інсектициди. Але це лише невелика частина від фактичної кількості. Коли справа доходить до проведення лабораторних досліджень, бджолярі відмовляються їх оплачувати. Але поки немає результатів досліджень, ніхто не зможе покарати винних.

Олег Ряжських, глава громадської організації «Grandexpert», продемонстрував свою розробку. Це система оповіщення, за допомогою якої бджолярі та аграрії можуть співпрацювати, повідомляти про майбутні хімічні обробки і про цвітіння медоносних рослин через інтернет або SMS. Послуги цієї системи є безкоштовними. Учасникам круглого столу ця ідея сподобалася. Ірина Купрієвич, виконавчий директор БФ «ЛАСКА», зазначила, що, на жаль, в Україні немає законодавчої бази, яка примушує аграріїв в обов'язковому порядку повідомляти про обробки рослин інсектицидами в цій системі.

Фермери та бджолярі все ж таки протягнули один одному руки та підписали меморандум про співпрацю, який сприятиме розвитку бджільницької галузі України, дотриманню прав та захисту інтересів фізичних і юридичних осіб, які займаються бджільництвом, запобіганню отруєння бджіл під час проведення обробки сільськогосподарських угідь хімічними засобами захисту рослин, ефективному використання бджіл для запилення ентомофільних рослин сільськогосподарського призначення.

Меморандум підписали: громадська організація «Миколаївське міське товариство бджолярів», Асоціація фермерів Миколаївської області, Миколаївське відділення Українського Державного фонду підтримки фермерських господарств, Головне управлінняе Держпродспоживслужби в Миколаївській області, Департамент агропромислового розвитку Миколаївської облдержадміністрації, Миколаївське обласне управління лісового та мисливського господарства, громадська організація "GRNADEXPERT", громадська організація «Спілка пасічників Новоодеського району», громадська організація «Спілка пасічників Доманівського району», громадська організація «Баштанський мед», діяльність яких розповсюджується на території Миколаївської області.