У Європі складається ситуація дефіциту пропозиції картоплі. Зокрема, за свіжими даними Статистичного бюро Швеції урожай цього продукту в 2015 році опинився на мінімальному рівні з 2006 року і впав на 5% порівняно з 2014 роком. Обсяг посівних площ скоротився на 6%.

На європейському ринку ф'ючерси в євро на поставку картоплі в червні 2016 подорожчали порівняно з поставкою у квітні 2016 року у 10,8%. Очевидно, що найбільші європейські виробники — Франція і Німеччина — не можуть повністю заповнити бракуючий обсяг пропозиції в різних частинах європейського ринку. В результаті, ростуть поставки з Іспанії і Великобританії. Роздрібна ціна в ряді випадків виросла до 6,4 євро/кг.

У той же час подорожчання ф'ючерсів показує, що єдиний економічний простір Європи на практиці наштовхується на не завжди явні протекціоністські заходи щодо захисту внутрішнього продовольчого ринку кожної окремої країни, навіть в рамках Європейського союзу.

Одночасно з цим у ряді країн за межами ЄС складається перевиробництво картоплі. Приміром, надлишок пропозиції цього продукту в Індії призвів до падіння відпускної ціни нижче рівня собівартості. З майже 11 млн. Тонн картоплі зібраного в 2014-2015 роках в одному з провідних сільськогосподарських штатів Індії - в Західній Бенгалії - менше половини може бути продано всередині країни.

Джерело: agravery.com