2015.12.04 markets groceries

«У поточному році аграріям довелося працювати в умовах скорочення площ, суттєвої економії та несприятливих погодних умов. Що в результаті сформувало в середньому на 15-20% нижчу урожайність культур і на 10% менший валовий збір. Проте навіть не дивлячись на зниження якості зібраного врожаю виробники змінили стратегію продажів вирішивши максимально закласти зібране все на зберігання. Це у свою чергу стало причиною штучного дефіциту пропозиції овочів і рекордно високих цін для даного періоду року», — говорить Тетяна Гетьман.

Проте за словами експерта саме у грудні слід очікувати зниження цін на овочі, що для даного місяця стане рекордним показником.

«Враховуючи якість врожаю овочевих культур, фермери не зможуть довго тримати їх на зберіганні, і будуть змушені збільшувати пропозицію товару на ринку, знижуючи ціну. Вже у грудні ми очікуємо, відчутного зменшення цін на овочі, що абсолютно нетрадиційно для даного місяця, а перед Новим роком темп зниженя може стати ще помітнішим, що буде приємною новиною для споживача», — додала вона.

У другій половині сезону за словами фахівця, Україна потребуватиме імпортної продукції, і цінову ситуацію на ринку овочів, формуватиме саме її вартість.

Джерело: http://agravery.com